ایمپلنت خوب

ایمپلنت خوب چه ویژگی‌هایی دارد ؟

ویژگی های ایمپلنت خوب

ایمپلنت یکی از بهترین روش های جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته می‌باشد. کاشت ایمپلنت خوب می‌تواند تاثیر زیادی در زیبایی لبخند و صورت افراد داشته باشد. دندان‌های مصنوعی و پروتزها که در گذشته استفاده می‌شد غیر طبیعی به نظر می‌رسید اما کاشت ایمپلنت بسیار طبیعی می‌باشد.

افرادی که از پروتز‌ها استفاده می‌کنند، برای تمیز کردن دندان‌های مصنوعی خود باید حتما آن‌ها را از دهان خارج کنند و آن‌ها را تمیز و مسواک بزنند. اما دندان‌های کاشته شده به وسیله‌ی ایمپلنت را می‌توان درون دهان مسواک زد و به راحتی می‌توان بیشتر مواد غذایی را با آن ها مصرف کرد. کاشت‌های ایمپلنت دائمی می‌باشند و دقیقا جای دندان‌های طبیعی افراد را با همان زیبایی و کاربرد خواهند گرفت. در زمان انجام ایمپلنت خوب ممکن است کمی درد احساس کنید که این امر کاملا طبیعی است و جای هیچ نگرانی نمی باشد.

 

ایمپلنت خوب

ایمپلنت خوب چیست؟

نشانه‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند به ما بگویند که آیا این ایمپلنت خوب بوده یا خیر. برخی از موارد را برای شما معرفی می کنیم.

اگر کاشت ایمپلنت به خوبی و توسط دندانپزشک با تجربه انجام شود ظاهری کاملا طبیعی خواهد داشت که افراد نمی‌توانند آن ها را از دندان‌های اصلی تشخیص دهند در واقع عملکرد ایمپلنت دندان به مانند دندانهایی است که با آنها به دنیا آمده اید به همین دلیل است که بهترین گزینه برای جایگزینی دندان‌های ازدست رفته ، کاشت دندان می‌باشد. 

لثه‌های افراد باید سالم باشند تا ایمپلنت خوب در اطراف آن‌ها انجام شود. زیرا لثه‌ها می‌توانند با قدرت و پشتیبانی قوی کاشت ایمپلنت را به خوبی محافظت کنند. افراد ممکن است از بیماری‌های لثه رنج ببرند در نتیجه بهتر است برای داشتن یک ایمپلنت خوب، قبل از انجام ایمپلنت، بیماری‌ها را درمان کنند.

باید بدانید که ایمپلنت در واقع درون استخوان فک انجام می شود. به همین سبب افرادی که قصد کاشت ایمپلنت دارند باید با میزان کافی استخوان فک داشته باشند و همچنین باید این استخوان ها قدرت لازم را برای نگه داشتن ایمپلنت داشته باشند.

موارد بهداشتی پس از انجام یک ایمپلنت خوب

رعایت کردن موارد بهداشتی و دوری از مصرف دخانیات می‌تواند در داشتن یک ایمپلنت خوب موثر باشد. زیرا استعمال دخانیات تاثیر منفی روی عمل کاشت ایمپلنت دارد و به آن اجازه نمی دهد که به خوبی انجام شود.

یکی از مهم‌ترین موارد در داشتن یک ایمپلنت خوب، مراقبت‌های بعد از آن می باشد. اگر شما مراقبت‌های بعد از کاشت ایمپلنت را انجام ندهید به احتمال زیاد کاشت دندان شما موفقیت آمیز نخواهد بود.

بعد از عمل کاشت دندان یا همان ایمپلنت، باید حدود ۳ تا ۶ ماه منتظر بمانید تا دهان و دندان شما به خوبی بهبود یابد. در طول این مدت استخوان فک شما در اطراف دندان کاشته شده به خوبی شکل می گیرد و باعث می شود که دندان کاشته شده به خوبی در جای خود مستحکم شود.

اگر شما آمادگی کاشت ایمپلنت خوب را ندارید نگران نباشید زیرا می‌توانید با مراجعه به دندانپزشک و گرفتن مشاوره از آن ها  در مدت زمان کوتاهی این مشکلات را رفع کنید و برای کاشت ایمپلنت آماده شوید.

آیا کاشت دندان گزینه مناسبی برای من است؟

پاسخ این سوال را از ابتدا نمی‌توان داد و باید فرد بیمار مشاوره اولبه با پزشک را سپری کند و منتظر پاسخ پزشک متخصص خود باشد.

در طول مشاوره اولیه، بیمار عکسی را که بوسیله رادیولوژی از دهانش تهیه شده است ( موسوم به opg ) را به پزشک داده و پس از بررسی آن توسط دندانپزشک از وضعیت کلی دندانها و استخوان فک خود آگاه می شوند.

در این مرحله اگر استخوان در ناحیه مورد نظر به اندازه کافی قوی باشد پزشک مبادرت به انجام جراحی ایمپلنت دندا می نماید. در این عکس همچنین اگر فضای کافی برای قرار دادن ایمپلنت دندان در آن ناحیه از دهان وجود نداشته باشد نیز مشخص خواهد شد.

در طول مشاوره اولیه، دندانپزشک شما نیز تاریخ جراحی شما را با شما طی خواهد کرد. از آنجا که دریافت کاشت دندان یک روش جراحی است ، دندانپزشک شما می خواهد مطمئن باشد که از نظر جسمی توانایی انجام این روش را دارید و به هیچگونه دارویی حساسیت ندارید. اگر همه شرایط خوب به نظر برسد ، دندانپزشک شما درمورد هزینه صحبت کرده و تاریخ عمل را با شما برنامه ریزی می کند.

 

ایمپلنت حوب

 

انتخاب ایمپلنت خوب

متاسفانه در برخی از موارد مشاهده شده است که به دلیل انتخاب نادرست ایمپلنت و همچنین عدم مهارت دندانپزشک، جراحی ایمپلنت با مشکلات متعددی روبه رو شده است که در انتها منجر به این شده است که ایمپلنت از دهان خارج گشته و به صورت دیگری پروتز دندان مصنوعی را جایگزین نمایند.

ممکن است شما هم نگران باشید که اگر از کاشت ایمپلنت استفاده کنید با شکست مواجه می‌شوید اما در این بخش از مقاله قصد داریم نکاتی را بیان کنیم که باید قبل از انجام ایمپلنت به آن‌ها توجه داشته باشید تا در انتهای جراحی از یک ایمپلنت خوب استفاده کنید.

برای شروع باید یک مرکز مطمئن را برای انجام این جراحی انتخاب کنید. همچنین پیشنهاد می‌شود که به چند دندانپزشک مختلف مراجعه کنید و از اطرافیان خود که به تازگی جراحی کرده اند و یابه دندانپزشک مراجعه داشته اند  پرس و جو کنید.

یکی دیگر از پیشنهادات ما ، تحقیق و جستجو در گوگل و شبکه های اجتماعی می‌باشد که می‌تواند شما را در انتخاب بهترین دندانپزشک یاری نماید. در این راستا می توان گفت دندانپزشکی دکتر سید مهدی حسینیان یکی از بهترین مراکز برای انجام ایمپلنت و دندانپزشکی‌های زیبایی می باشد.

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، ایمپلنت قرار است به جای دندان طبیعی شما که از دست رفته است قرار بگیرید. و هیمن امر موجب می‌شود که انتخاب ایمپلنت خوب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد. در صورت انتخاب یک ایمپلنت خوب، دوام آن می تواند تا سال ها باشد و شما می‌توانید به راختی غذای دلخواهتان را میل کنید و مانند دندان اصلی خود از آن استفاده کنید.

 

ایمپلنت خوب

ایمپلنت حوب

 

پروتزهای ثابت کاشتنی یا همان ایمپلنت ها بر اساس جنس، می‌توان به چند نوع تقسیم نمود. ایمپلنت های کره ای، چینی، سوئیسی، آلمانی، چینی و … می‌باشد که نوع چینی آن‌ها از بقیه ارزان‌تر بوده و کیفیت کمتری نیز دارد.

البته نیاز نیست شما خودتان بتوانید بهترین نوع ایمپلنت را تشخیص دهید، زیرا خوشبختانه در این راستا دندانپزشک متخصص می تواند شما را در این امر یاری نماید.ما در مرکز تخصصی ایمپلنت تهران، از بهترین مارک‌های ایمپلنت استفاده می‌کنیم و بامعرفی انواع ایمپلنت ها و کیفیت آن‌ها، شما در انتخاب ایمپلنتی مناسب همراهی می‌کنیم.

از مهمترین فاکتور های یک ایمپلنت خوب می‌توان به  دوام و سازگاری با اشاره نمود.علاوه بر آن، مهارت دندانپزشک نیز یکی از مهارت‌های تعیین کننده در این اتفاق می‌باشد. درادامه نیز به سایر موارد تاثیر‌گذار در کاشت ایمپلنت خوب اشاره شده است.

  • پیشینه کاری مرکز دندانپزشکی
  • تجیزات  دندانپزشکی و کیفیت ابزارها
  • سوابق درخشان دندانپزشک و همچنین مرکز دندانپزشکی
  • برسی قیمت انجام ایمپلنت در چند دندانپزشکی
  • انتخاب بهترین نوع ایمپلنت
  • پرس وجو از مراجعین قبلی و میزان رضایت آن‌ها

به این ترتیب می توان امید داشت که، کاشت دندان با استفاده از ایمپلنت با موفقیت و دوام بالایی همراه خواهد بود.

مرکز تخصصی ایمپلنت تهران با سابقهای چندین ساله در عرصه کاشت ایمپلنت و برخورداری از پزشکانی مجرب و پرسنلی متخصص و همچنین داشتن تجهیزات و ابزارهای بروز، توانسته است با ارائه بهترین خدمات، رضایت مراجعین خود را به دست آورد و با خوشنامی در حوزه کاشت ایمپلنت فعالیت نماید.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Buttonتماس