ایمپلنت دندان اقساطی

ایمپلنت دندان اقساطی

فرآیند ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یکی از گران‌ترین خدمات پزشکی است که موجب می‌شود امپلنت دندان اقساطی نیز مورد استقبال واقع شود. این فرآیند روشی است که در آن دندان مصنوعی را با فلز و پیچ درفک قرار می دهند  و در واقع دندان‌های آسیب دیده یا از دست داده شده را با دندان‌های مصنوعی جایگزین می‌کند که بسیار شبیه به دندان‌های واقعی شما می‌باشد. در انجام ایمپلنت دندان، متخصص شما وضعیت استخوان بندی فک و پشتیبانی ایمپلنت از دندان‌ها را در نظر می گیرد. ایمپلنت دندان چون درگیر استخوان می شود، بهبودی استخوان ماه ها طول می کشد. ایمپلنت دندان به صورت جراحی در استخوان فک شما قرار می گیرد.

در واقع می‌توان نیاز به ایمپلنت دندان و همچنین ایمپلنت دندان اقساطی را به اینصورت توضیح داد که برخی از مردم به دلیل افزایش سن و یا دیگر مشکلاتی که ممکن است برای هرکسی پیش آید، یک یا تعدادی از دندان‌هایشان را از دست داده‌اند.

مسلما این مشکلات نه تنها از لحاظ ظاهری خوشایند نیست، بلکه مشکلات دیگر مانند ناراحتی ناشی از خوب غذا نخوردن و… را نیز به وجود می‌آورد. به دلیل مشکلات این چنینی و نیز مسائل زیبایی شناختی دندان‌ها ، افراد به دنبال روشی دائمی برای جایگزینی دندان های از دست رفته‌ی خود هستند. البته لازم به ذکر است که ایمپلنت دندان یکی از پرهزینه‌ترین روش‌های درمانی می‌باشد و هیمن امر موجب شده است که بسیاری از افراد به دلیل مشکلات مالی نتوانند مراحل درمانی را طی کنند.

 

ایمپلنت دندان اقساطی

ما در مرکز تخصصی ایمپلنت تهران تمام شرایط را برای بهبود شما فراهم کرده‌ایم و شما می‌توانید با انجام ایمپلنت دندان به روش اقساطی، زیبایی خود را مجددا تجربه کنید و مانند دندان‌های اصلی خود از آن‌ها استفاده نمایید. ذکر این نکته نیز ضروریست که  پیش از به وجود آمدن ایمپلنت دندان، استفاده از پروتز متحرک (در اصطلاح عامیانه دندان مصنوعی) به جای ایمپلنت مرسوم بود.

اما امروزه، کاشت ایمپلنت باعث انقلابی در جایگزینی دندان‌ها شده است. متاسقانه قبل از اینکه ایمپلنت دندان به وجود بیاید، افراد دارای پروتز دندان قادر به جویدن انواع بسیاری از مواد غذایی نبودند. اما خوشبختانه امروزه این مشکل با استفاده گسترده از ایمپلنت دندان مرتفع شده است.

کوتاه‌ترین تعریف ایمپلنت دندان می تواند این باشد که “ایمپلنت یک دندان مصنوعی دائمی برای جایگزینی دندان و یا دندان های از دست رفته است که درست همانند دندان های طبیعی عمل می کند

 

ایمپلنت دندان اقساطی

ایمپلنت دندان چه مزایایی دارد؟

از مزایای ایمپلنت دندان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ظاهر بهتر: ایمپلنت دندان نسبت به دندان مصنوعی راحت‌تر و طبیعی‌تر به نظر می‌رسد. از آنجایی که ایمپلنت‌ها به استخوان فک وصل می‌شود، دائمی هستند و در نهایت هیچ کس متوجه ایمپلنت دندان شما نخواهد شد.
 • حرف‌زدن بهتر: دندان مصنوعی ممکن است در دهان شما جابه جا شود، گشاد شود و حتی گفتار شما را با مشکل مواجه کند. در عوض ایمپلنت دندان جایگزین دندان واقعی شما می شود و در طول روز نیاز به هیچ گونه تنظیمی ندارد.
 • راحتی بیش‌تر: زمانی که به دندان‌های ایمپلنت شده عادت کنید، جزئی از خودتان به نظر خواهند رسید.
 • غذا خوردن راحت‌تر: دیگر نگران خوردن غذاهای مورد علاقه خود نباشید. از آنجایی که دندان‌های ایمپلنت شده به فک شما متصل می شود، مثل دندان‌های طبیعی به نظر می‌رسند.
 • سایر دندان‌ها تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند: برای حمایت از سایر دندان‌ها، باید در کنار آنها یک بریج دندان یا همان پل حفاظتی (bridge) دندان کار گذاشت. با این حال دندان‌های ایمپلنت شده تاثیری روی دندان‌های طبیعی نمی‌‌گذارد و سلامت کلی دهان و دندان شما را بهبود می‌بخشد. به علاوه مسواک کردن دندان‌های ایمپلنت شده خیلی راحت‌تر است.
 • دوام زیادی خواهند داشت: اگر از آن‌ها به خوبی مراقبت کنیم، دوام زیادی خواهند داشت.

ایملپنت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

ایمپلنت‌های دندانی برای همه مناسب نیستند. اما برخی شرایط خاص باعث می‌شود تا ایمپلنت بهترین گزینه باشد.

 • داشتن بیش از یک دندان ازدست رفته.
 • داشتن استخوان فکی که به رشد کامل رسیده است.
 • داشتن مقدار زیادی استخوان برای ایمن‌سازی ایمپلنت.
 • داشتن بافت های دهانی سالم.
 • عدم تمایل یا ناتوانی در استفاده از دندان‌های مصنوعی.

این افراد نباید ایمپلنت انجام دهند!

ایمپلنت دندان شاید گزینه مناسبی باشد اما برای همه اینطور نیست! در ادامه کسانی که نباید ایمپلنت دندان انجام دهند، را بشناسید:

 • افراد بسیار جوانی که فک آنها به حد کافی رشد نکرده است.
 • بانوانی که باردار هستند.
 • افراد سیگاری (کشیدن سیگار باترمیم طبیعی بافت‌های بدن تداخل می‌کند و احتمال موفق بودن ایمپلنت دندان را کاهش می‌دهد)
 • افرادی که الکلی یا معتاد هستند.
 • افرادی که پرتو درمانی در ناحیه سر و گردن داشته‌اند.
 • افرادی که بیماری‌های مزمن مثل فشار خون بالا، دیابت، هموفیلی و بیماری‌های بافت همبند داشته‌اند.
 • افرادی که داروهای خاصی مثل استروئید و کورتن استفاده می‌کنند.
 • افرادی که دندان قروچه دارند، می‌باشند که احتمال شکست ایمپلنت دندان در این افراد زیاد است.

 

ایمپلنت دندان اقساطی

 

طول عمر ایمپلنت دندان یا کاشت دندان چقدر است؟

ایمپلنت دندان: در صورت نگهداری درست و رعایت نکات بهداشتی، به راحتی می‌توانید از ایمپلنت تا پایان عمر خود استفاده کنید. البته در بعضی موارد به صورت دوره‌ای جهت تنظیم ایمپلنت دندان خود باید به متخصص ایمپلنت تان مراجعه کنید.

احتمالاً شما هم شنیده اید طول عمر یک کاشت دندان ۲۵ سال یا بیشتر است ، البته این درست است ، اما تا زمانی که از آنها مراقبت صحیح کنید. اینکه ایمپلنت دندان برای همیشه ماندگار باشد ، تحت تأثیر عوامل مختلفی چون

 • چقدر خوب مراقب کاشت های دندانی خود هستید ، مانند نخ دندان و مسواک زدن روزانه ، مراجعه به دندانپزشک هر شش ماه یکبار
 • از جویدن یا گاز گرفتن چیزهای بسیار سخت مانند نوک قلم یا مداد و از باز کردن بسته ها با دندان خودداری کنید.
 • دندانپزشک شما در کار گذاشتن ایمپلنت دندان  چقدر ماهر است. کارشناسان می دانند چگونه می توان پیشرفت استخوان بندی را ارزیابی کرد
 • و اینکه آیا استخوان فک شما به طور کامل ایمپلنت را جذب کرده است.
 • سبک زندگی و سلامت کلی شما

خطرات ایمپلنت دندان شامل چه مواردی است؟

مانند هر عمل جراحی ، عمل جراحی ایمپلنت دندان اقساطی خطراتی را برای سلامتی شما نیز به همراه دارد. اگرچه مشکلات نادر است و در صورت بروز آنها معمولاً جزئی هستند و به راحتی درمان می‌شوند. خطرات شامل موارد زیر است:

عفونت در محل کاشت دندان

صدمه یا آسیب به ساختارهای اطراف آن ، مانند سایر دندان ها یا رگ های خونی

آسیب عصبی ، که می تواند باعث درد یا بی حسی در دندان‌های طبیعی ، لثه ها ، لب ها یا چانه شما شود.

 

ایمپلنت دندان اقساطی

چگونه برای ایمپلنت دندان آماده شوید؟

روند برنامه ریزی برای ایمپلنت دندان ممکن است شامل فرآیند های تخصصی باشد. ممکن است پزشک متخصص دهان ، فک و صورت (جراح دهان و فک و صورت) ، دندانپزشک متخصص در درمان سازه‌هایی که از دندان ها پشتیبانی می کند مانند لثه و استخوان (پریودنتیست). گاهی لازم است دیگر متخصصان حوزه های گوش، حلق و بینی روی انجام ایمپلنت شما نظر متخصصانه بدهند.

از آنجا که ایمپلنت دندان به یک یا چند عمل جراحی نیاز دارند ، شما باید یک ارزیابی کامل برای آماده سازی روند انجام دهید ، از جمله:

عکس برداری حرفه ایی:  ممکن است  از شما اشعه X دندانپزشکی و تصاویر سه بعدی و مدل هایی از دندان و فک گرفته شود.

تاریخچه پزشکی: در مورد هرگونه شرایط پزشکی و هرگونه داروی مصرفی از جمله نسخه های دارویی و داروهایی که بدون نسخه دریاف می کنید با پزشک خود مشورت کنید. در صورت هر گونه عارضه ی قلبی یا ایمپلنت های ارتوپدی دارید باید به پزشک اطلاع دهید و ممکن است پزشک شما مصرف آنتی بیوتیک را برای پیشگیری از بروز بیماری عفونی تجویز کند.

برنامه درمانی متناسب با وضعیت شما: این طرح عواملی را در نظر می گیرد از جمله اینکه چه تعداد از دندان های مورد نیاز شما تعویض شده و وضعیت فک و دندان های باقی مانده شما چگونه است.

در انتهای این مقاله لازم است به این موضوع اشاره کنیم که مرکز تخصی ایمپلنت تهران درحال حاضر با داشتن مجرب‌ترین کادر درمانی و بروز‌ترین ابزارها برخوردار است و آمادگی ارائه بهترین خدمات را به شما دارد و همچنین شما می توانید هزینه درمان خود را بصورت اقساطی بپردازید و از ایمپلنت دندان اقساطی استفاده نمایید.

 

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Buttonتماس