انواع برند های ایمپلنت

برند های تولید کننده ایمپلنت

برند های تولید کننده ایمپلنت

تقاضای ایمپلنت در سراسر دنیا با روندی صعودی در حال افزایش است . در این راستا شرکت های خارجی زیادی برای تولید آن اقدام کرده اند که در این مقاله قصد داریم به برترین برند های تولید کننده ایمپلنت بپردازیم . ابتدا اجازه دهید نگاهی کلی به چیستی و کارکرد ایمپلنت انداخته سپس به بررسی کامل برند ایمپلنت بپردازیم.


چیستی ایمپلنت

در مورد ایمپلنت دندان باید عرض کنم که روشی نوین برای جایگزین دندانهای از دست رفته شما می باشد. در ایمپلنت شما دندان مصنوعی زیبا برای چندین سال به دست می آورید زیرا ایمپلنت پیچی فلزی از جنس تیتانیوم است که در استخوان فک شما فرو رفته و جایگزین ریشه دندان میشود. ایمپلنت با استخوان های اطراف خود جوش خورده و استحکام زیادی دارد به طوری که امروزه یکی از بهترین روش های درمان دندان محسوب میشود. در مورد نحوه کار ایمپلنت و مراحل انجام آن میتوانید  مقاله مراحل انجام ایمپلنت را مطالعه کنید.

ایمپلنت


انواع ایمپلنت

ایمپلنت های متفاوتی توسط  برند های تولید کننده ایمپلنت ساخته میشوند. برخی از ایمپلنت های دندانی به سرعت در استخوان فک کاشته شده و تاج بلافاصله بر روی آن قرار میگیرد . برخی دیگر از ایمپلنت ها لازم است ابتدا با استخوان فک جوش خورده و بعد از آن تاج روی ایمپلنت قرار داده میشود. همچنین ایمپلنت ها از نظر قطر و اندازه هم تنوع خاصی دارند. یک سری از آن ها برای استخوان هایی که فضای بین ریشه های دندان های آنها کم است طراحی شده اند به طوری که قطر کمی دارند تا بتوانند کارایی داشته باشند. در مقابل مطمئنا ایمپلنت هایی با قطر زیاد برای آن دسته از افرادی که استخوان هایی با فضای بین دندانی زیاد ساخته می شود. علاوه بر این ها افرادی وجود دارند که دارای استخوان فک نازکی هستند ؛ در نتیجه برای این افراد ایمپلنت هایی پهن و کوتاه طراحی میشوند.

به طور کلی تنوع ایمپلنت در موقعیت های متفاوت صورت میگیرد که هر کدام در موقعیت خود کارکرد بهتری دارد‌ . ولی از نظر جنس معمولا تمام برند های تولید کننده ایمپلنت تلاش خود را در کیفیت آن میگذارند. البته غیر قابل انکار است که شرکت هایی برای سود خود از کیفیت ایمپلنت می کاهند. در این مطلب ما به بررسی برند های تولید کننده ایمپلنتی می پردازیم که از کیفیت بالایی برخوردار هستند و شهرت بالایی در این صنعت به دست آورده اند.


آیا برند ایمپلنت روی موفقیت انجام ایمپلنت تاثیر دارد؟

موفقیت در انجام ایمپلنت دندانی به المان ها و عوامل مختلفی بستگی دارد اما سه عنوان اصلی در رسیدن به آن نقش مهمتری دارند .

متخصص دندانپزشک:

اینکه چه کسی جراحی ایمپلنت شما را انجام میدهد بسیار حائز اهمیت است زیرا در صورت عدم تخصص میتواند عوارض بیشتری بر روی سایر دندان های شنا وارد شود . مهارت دندانپزشک متخصص و در تمامی مراحل ایمپلنت از معاینه اولیه و مشاوره دادن به بیمار گرفته تا عمل ایمپلنت از مهمترین نکات انجام ایمپلنت می باشد. در حقیقت اگر دندانپزشک شما تجربه کافی و یا علم و مهارت لازم را دارا نباشد ، با داشتن بهترین برند ایمپلنت نیز به نتیجه نمیرسد .

ایمپلنتکیفیت برند ایمپلنت: 

دومین عامل تعیین کننده در انجام ایمپلنت ، کیفیت ایمپلنت میباشد . به عنوان مثال معماری را در نظر بگیرید . حتی اگر معمار در کار خود بهترین باشد با داشتن آجر خراب و شکسته نمی تواند ساختمان خوبی بسازد . در نتیجه پزشک نیز با داشتن برند ایمپلنت بی کیفیت نمی تواند کار خود را به خوبی به اتمام برساند‌.به طور کلی یک ایمپلنت با کیفیت با المان های زیر شناخته میشود‌:

 • شهرت( برند) 
 • طول عمر 
 • کیفیت 
 • تحقیقات
 • توصیه دندانپزشک به طور اختصاصی برای شما 

شخص بیمار: 

درصد بالایی از موفقیت در انجام هر فرآیندی به فرد مراجعه کننده بستگی دارد . شخص بیمار نیاز دارد تا به خوبی روند درمان را طی کرده و از ایمپلنت خود مراقبت کند . قابل توجه است که  حتی اگر شما به بهترین دندانپزشک متخصص مراجعه کرده و از بهترین برند ایمپلنت استفاده کنید ، ولی خودتان از آن مراقبت نکنید،  خیلی زود دوباره دندان خود را از دست خواهید داد.


انتخاب برند ایمپلنت 

امروز می توان گفت تمام برند های تولید کننده ایمپلنت که سازمان FDA تایید کرده است از کیفیت بالایی برخوردار هستند و استاندارد های لازم را دارند . ولی باز هم  انتخاب یک برند ایمپلنت مناسب کاری دشوار است .  در هنگام تحقیق در مورد برند ایمپلنت حتما به موارد زیر توجه کنید:

 • انواع برند های ایمپلنتسابقه برند در تولید ایمپلنت 
 • میزان سرمایه گذاری روی بخش تحقیقات 
 • طول عمر ایمپلنت های ساخته شده توسط آن 
 • در دسترس بودن اجزا و قطعات مختلف آن ایمپلنت 
 • گارانتی و تضمین هایی که ارائه میدهند 
 • داشتن استاندارد های جهانی FDA 
 • استفاده از تکنولوژی مدرن روز دنیا 

 

 

دندانپزشکان متخصص ترجیح میدن از شرکت های که الامان های بالا را به خوبی رعایت کرده اند ، ایمپلنت تهیه کنند . لازم است بدانید که شرکت هایی که قیمت های پایین و باورنکردنی ارائه میدهند ، معمولا از موادی با کیفیت پایین در تولید ایمپلنت استفاده میکنند که طول عمر بسیار پایینی دارند . یک ضرب المثل آلمانی وجود دارد که میگوید آنقدر ثروتمند نشده ام که جنس ارزان بخرم. در نتیجه بهتر است از برند ایمپلنت مناسب استفاده کنیم.


معروف ترین برند ایمپلنت

در ابتدا لازم است بدانید که انتخاب بهترین برند ایمپلنت باید توسط دندانپزشک متخصص انجام بگیرد ولی در این قسمت ما سعی کردیم بهترین و معتبر ترین برند های تولید کننده ایمپلنت را معرفی کرده و به بررسی آن ها بپردازیم . در ادامه با ما همراه باشید .

برند ایمپلنت اشترومن straumann:

معروف ترین برند ایمپلنت را میتوان برند اشترومن دانست زیرا بیشتر متخصصین دندانپزشکی از این برند استفاده کرده و آن را بهترین و با کیفیت ترین جنس ایمپلنت می دانند. شرکت سوئیسی اشترومن در سال ۱۹۵۴ تاسیس شد که توانسته ایمپلنت های دندانی پیشرفته ، ساده ولی در عین حال دقیق ، متنوع و با کیفیت را تولید کند . البته هزینه های این برند بالا هستند ولی در مقابل میتوان به راحتی به اشترومن اعتماد کرد. 

برند straumannبرند ایمپلنت نوبل بیوکر nobel biocare:

از دیگر برند های تولید کننده ایمپلنت محبوب در جامعه دندانپزشکان برند ایمپلنت نوبل بیوکر است که آمار ۷۰ درصدی بازار کانادا و آمریکای شمالی را به خود اختصاص داده است . همچنین این برند ایمپلنت محصولات خود را به بیش از ۸۰ کشور ارائه می دهد که از نظر کیفیت همتا ندارد . این شرکت سوئیسی ابتدا در سال ۱۹۷۸ تشکیل شده و امروزه یکی از معتبرترین برند های تولید کننده ایمپلنت در سطح جهانی است .

برند ایمپلنت سیرونا sirona :

این برند ایمپلنت دارای فروش فوق العاده ای در سطح جهان است به طوری که دفاتر فروش زیادی در کشور های مختلف دارد و محصولات خود را به بیش از ۱۲۰ کشور ارائه می دهد. شعبه مرکزی این برند در نیویورک آمریکا و شعبه بین المللی ان در اتریش قرار گرفته اند .  

برند ایمپلنت زیمر بیومت zimmer biomet :

نوبت به آمریکا و برند ایمپلنت جهانی زیمر بیومت میرسد . کیفیت محصولات این شرکت زبانزد می باشد به طوری که شهرتی بالا پیدا کرده است . برند ایمپلنت زیمر بیومت به عنوان یکی از قدیمی ترین برند های تولید کننده ایمپلنت شناخته می شود به طوری که در سال ۱۹۲۷ تاسیس شده است . سابقه بالای این شرکت اعتماد جهانی برای آن رقم زده است . 

برند zimmer biometبرند ایمپلنت بایو هوریزون  biohorizon:

این برند تازه کار در سال ۱۹۹۷ کار خود را رسما آغاز کرده و به مدت خیلی کمی توانست نام خود را جزء برترین برندهای تولید کننده ایمپلنت قرار دهد . همچنین برند ایمپلنت بایو هوریزون اولین برندی بود که ایمپلنت های مخروطی شکل ساخته و به بازار فرستاد ‌.


جمع بندی

در این مقاله ما به بررسی معروف ترین و معتبرترین برند های تولید کننده ایمپلنت پرداختیم ولی انتخاب برند ایمپلنت مناسب به عهده دندانپزشک متخصص می باشد زیرا وی شناخت کافی در مورد نوع ایمپلنت بیمار و‌… دارد . همانطور که گفته شد متخصص دندانپزشک سهم به سزایی در انجام ایمپلنت دارد. در این راستا شما میتوانید برای انجام ایمپلنت به کلینیک دکتر حسینیان مراجعه کنید . دکتر حسینیان فوق تخصص جراحی فک و دندان همراه با دستیاران متخصص خود آماده خدمت رسانی برای شما می باشند.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Buttonتماس