قیمت ایمپلنت

قیمت ایمپلنت

اطلاع از قیمت ایمپلنت

نداشتن دندان می تواند در زیبایی افراد به میزان زیادی موثر باشد. به همین سبب افراد زمانی که بنا بر دلایل مختلف دندان خود را از دست می دهند در صدد آن بر می آیند که دندانی را جایگزین آن کنند. قیمت ایمپلنت که در حال حاضر به جای دندان های از دست رفته به کار می رود بسیار متفاوت بوده و نسبت به بقیه خدمات دندانپزشکی نرخ بالاتری دارد.

بی دندانی اعتماد به نفس افراد را از بین خواهد برد و نمی توانند به راحتی در جمع صحبت کنند و یا لبخند بزنند.آن‌ها همیشه نگرانی لبخند زدن را نیز خواهند داشت به همین دلیل حاضرند هزینه ای را متحمل شوند تا دندانی را جایگزین کنند و دوباره اعتماد  به نفسشان را به دست آورند.

ما دراین مقاله قصد داریم شما را با ایمپلنت دندان آشنا نموده و با ذکر انواع آن و ویژگی هریک شما را در انتخاب بهترین نوع ایمپلنت کمک نماییم، در واقع شما در این مقاله هرآنچه که درمورد ایمپلنت دندان لازم باشد را مطالعه خواهید نمود.

 در گذشته از دندان های مصنوعی برای جایگزین کردن دندان های از بین رفته استفاده می شد اما در حال حاضر از می توان از روش های جدید به مانند ایمپلنت استفاده کرد. ممکن است قیمت ایمپلنت نسبت به روش های قدیمی بیشتر باشد اما با این حال باید ویژگی های مثبت آن را نیز نسبت به روش های دیگر در نظر گرفت.

 

قیمت ایمپلنت

 

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان دارای یک پایه تیتانیومی می‌یاشد که بواسطه جراحی در استخوان فک قرار داده می‌شود و از آن به عنوان محلی برای قرار گیری تاج دندان استفاده می‌شود.تعداد پایه های ایمپلنت را وضعیت دهان بیمار مشخص می‌کند ، به عنوان مثال ممکن است در بعضی از موارد برای هر دندان از دست رفته یک پایه لازم باشد و در برخی موارد دیگر با تراکم استخوانی بیشتر برای چند دندان از دست رفته فقط به یک پایه ایمپلنت نیاز باشد. در واقع پایه های تیتانیومی ایمپلنت جایگزین ریشه‌های دندان از دست رفته می‌باشند.

مهم ترین نکته ای باید به آن توجه داشته باشید این است که به چند پایه ایمپلنت نیاز دارید ؟ پاسخ این سوال را می‌توانید از متخصص ایمپلنت خود بپرسید که پس از بررسی وضعبت دهان و دندان شما به این سوال پاسخ خواهد داد.

شاید جالب باشد بدانید که سن تاثیر چندانی در موفقیت یا عدم موفقیت ایمپلنت ندارد ، اما برای پشتیبانی از ایمپلنت باید لثه های سالمی داشته و تراکم استخوانی مناسبی داشته باشید و همچنین بیماری های زمینه ای نیز نداشته باشید تا بتوانید جراحی را تحمل کرده و مراحل بهبود را کامل طی نمایید. در نتیجه افراد سیگاری و افراد مبتلا به دیابت که ضعیف هستند ، کاندیدهای مناسبی برای کاشت ایمپلنت نیستند.

 

ققیمت ایمپلنت دندان

 

در بعضی از موارد  دندانپزشکان عمومی نیز عمل جراحی ایمپلنت را انجام می دهند ، اما بهتر است برای ایمپلنت دندان خود به یک متخصص ایمپلنت دندان ، جراح دهان یا پریودنتیست مراجعه کنید.

جراحی ایمپلنت بطور معول در دو مرحله انجام می شود.در اولین مرحله ، مدت کمی بعد از کشیدن دندان بیمار ، می‌بایست پایه فلزی ایمپلنت به کمک جراخی در استخوان فک قرار داده شود ، و سطح لثه با بخیه بسته شود.

در ادامه حدود ۳ تا ۶ ماه بعد از پیوند خوردن استخوان فک با پایه ایمپلنت، یک ماده فلزی به نام اباتمنت (Aboutment) ،در داخل ایمپلنت پیچ می‌شود. اباتمنت به پزشک شما کمک می‌کند تا بتواند تاج یا پل دائمی را بسازد و با چسباندن آن به اباتمنت موجب شود مانند بنظر برسد و طبیعی عمل کند.

در میان روش های بسیار متنوع انجام ایمپلنت ، روشی وجود دارد که به کاشت ایمپلنت یک روزه معروف است و بر‌خلاف ایمپلنت دور مرحله ای ، تمام مراحل در یک روز انجام می‌شود. در این روش کاشت ، اباتمنت و تاج موقتی در یک روز نصب می‌شوند و سه ماه بعد از پیوند خوردن استخوان با پایه ایمپلنت ،تاج دائمی قرار داده می‌شود.اما لازم است بدانید عمر چنین روش‌هایی بسیار کوتاه می‌باشد و احتمال خرابی ایمپلنت وجود دارد.

بسیاری از دندانپزشکان معنقدند که ایمپلنت های دو مرحله‌‌ای در قیاس با ایمپلنت‌های یک مرحله‌ای، از نظر موفقیت طولانی مدت  بسیار موفق می‌باشند اما در برخی از تحقیقات مشاهده شده است که اگر کیفیت استخوان باشد، حداقل در فک پایین ، به همان اندازه موفق باشند.

 

 

قیمت ایمپلنت دندان

 

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است؟

در این قسمت قصد داریم شما را با قیمت ها در ایران و تهران آشنا کنیم همچنین متوجه خواهید شد که امکان استفاده از ایمپلنت اقساطی و ارزان نیز وجو دارد.

دهان هر انسان بالغی بدون احتساب دندان‌های عقل ، دارای ۲۸ دندان در هر فک است. بر خلاف تصور بعضی از افراد متخصص ایمپلنت شما ۱۴ ایمپلنت بر روی هر فک نصب نخواهد کرد زیرا این کار از نظر پزشکی قابل انجام نمی‌باشد و نهایتا ۸ کاشت دندان در هر قوس می‌توان انجام داد.البته هرچه تعداد پایه ها بیشتر باشد ، پروتز ( دندان مصنوعی یا پل ثابت ) پایدارتر خواهد بود. لازم به ذکر است که هر کاشت دندان اضافی موجب افزایش قیمت ایمپلنت خواهد شد.

مهم‌ترین نکته در تخمین قیمت ایمپلنت دندان شما ، مشورت با پزشک متخصص می‌باشد. پزشک پس از بررسی وضعیت دهان شما ، و بررسی عکس سی تی اسکن ، تعداد پایه‌های مورد نیاز را مشخص نموده و هزینه نهایی را اعلام می‌کند.

علت اینکه نمی‌توان قیمت مشخصی را برای جراحی ایمپلنت مشخص کرد این است که قیمت ایمپلنت دندان براساس عوامل زیادی متفاوت خواهد بود. از جمله تاثیر گذارترین این عوامل دندانپزشکی است قرار است این کار را برای شما انجام دهد.

مبلغ اعلام شده توسط دندانپزشکان به عواملی همچون لوکیشن مطب آن‌ها، مساحت دفترشان ، مقدار اجاره‌ای که برای آن محل پرداخت می ‌کنند ، تعداد پرسنل ، تجهیزات و فناوری‌هایی که استفاده می‌کنند و موارد بسیار دیگری بستگی دارد. به عنوان مثال ، ممکن است یک دندانپزشک برای یک روش یک قیمت را اعلام کند و دندانپزشک دیگری برای همان روش ، قیمت دو برابر را اعلام کند. در نتیجه زمانی که صحبت از ایمپلنت ارزان و یا ایمپلنت اقساطی می‌شود، هرزگ به معنی افت کیفیت نخواهد بود.

جالب است بدانید، محل سکونت شما از عوامل موثر در هزینه کاشت ایمپلنت می‌باشد. زیرا در مناطقی که اجاره بها بالاتر باشد ممکن است متخصص ایمپلنت مجبور باشد قیمت ایمپلنت دندان بالاتری در نظر بگیرد.همچنین اگر متخصص ایمپلنت شما از تهیه کننده ای که قیمت بالاتری دارد، مواد ایمپلنتی را تامین کند ، ثیمت ایمپلنت شما بیشتر خواهد بود .

با توجه به موارد موثر در افزایش قیمت ایمپلنت، به هیچ وجه اراوه ایمپلنت ارزان مساوی با ایمپلنت بی کیفیت نخواهد بود ، در نتیجه هر جایی که قصد انجام ایمپلنت را دارید ممکن است نقشی در قیمت ایمپلنت دندان شما داشته باشد. اما از سوی دیگر محل مطب پزشک شما ، مهارت و تجربه او را توجیه نمی‌کند درواقع به سادگی می‌توان گفت که دریافت ایمپلنت ارزان از یک متخصص ایمپلنت ماهر و با تجریه امکان پذیر خواهد بود.

در بسیاری از موارد می‌توان بااستفاده از بیمه های درمانی استفاده از یک ایمپلنت ارزان و با کیفیت ررا تجربه کرد، اما متاسفانه بسیاری از بیمه‌های دندانپزشکی باتوجه به اینکه یمپلنت دندان را به عنوان جراحی زیبایی در نظر می‌گیرند،هزینه ایمپلنت دندان را پرداخت نمی‌کنند.

مطلب بعدی که در قیمت ایمپلنت موثر است این است که متخصص ایمپلنت شما می‌تواند از ایمپلنت هایی با جنس زیرکونیوم یا تیتانیوم استفاده کند.مواد موجود برای تاج نیز بر قیمت ایمپلنت تاثیر دارد. بهترین پیشنهاد این است که شما با پزشم خود مشورت کنید تا گزینه ای را انتخاب کنید که هم کیفیت و هم قیمت مناسب به شما ارائه دهد.

البته این به معنی نادیده گرفتن تجربه و مهارت دندانپزشک نیست. در حالی که بسیاری از بیماران ممکن است تمایل به جستجوی کمترین هزینه های درمانی داشته باشند ، گاهی این رویکرد می تواند برای نتایج و سلامت دهان شما مضر باشد. پزشکان کم تجربه ممکن است خدمات تخفیف قابل توجهی ارائه دهند ، اما عدم تخصص آنها می تواند منجر به عوارض جدی شود که در آینده به درمان و روش های بیشتری نیاز دارد. متخصصان کلینیک دندانپزشکی سیب سفید در قرار دادن ایمپلنت های دندانی بسیار باتجربه هستند و می توانند در دستیابی به درمان موفق با حداقل خطرات و بصورت ایمپلنت اقساطی در تهران به شما کمک کنند.

 

قیمت ایمپلنت دندان

 

سایر مولفه های موثر در ارزش ایمپلنت

با پیشرفت تکنولوژی و علوم دندانپزشکی روش های به روز و مدرنی برای درمان بی دندانی به وجود می آید که هر کدام هزینه و قیمت متفاوتی از یک دیگر دارند. مولفه های زیادی می تواند روی قیمت ایمپلنت  و هزینه ی ناشی از آن تاثیر گذار باشدکه شما را با آن ها آشنا می کنیم تا قبل از انجام آن با توجه به بودجه ی خود آن ها را در نظر بگیرید.

 ایمپلنت دندان شامل مراحل و اجزای مختلفی می باشد که همگی می توانند روی قیمت ایمپلنت تاثیر گذار باشند. از جمله مولفه های تاثیر گذار در قیمت ایمپلنت می توان به روش جراحی، برند مورد استفاده ، نوع دندان ، نوع اجزای مورد استفاده، تکنیک های به کار رفته و … اشاره کرد.

تاثیر جراحی بر روی قیمت ایمپلنت

روش جراحی یکی از مولفه های مهم در تعیین قیمت ایمپلنت می باشد. اینکه شما روش دیجیتال، روش اسکن ۳ بعدی و یا روش بدون جراحی را انتخاب کنید هزینه ی متفاوتی را نیز باید پرداخت کنید.

برخی افراد استخوان فک کوچکی دارند و لازم است که به فک آن ها پودر استخوان تزریق شود. اگر چنین کاری لازم باشد هزینه و قیمت ایمپلنت افزایش خواهد یافت. در نتیجه قبل از انجام کاشت دندان باید دندانپزشک فرد را معاینه کند تا تشخیص دهد قبل از انجام ایمپلنت لازم است عملی روی دندان ها و لثه ها انجام شود یا خیر. زیرا همین اقدامات نیز هزینه ی زیادی خواهند داشت.

درست است که ایمپلنت دندان ممکن است هزینه ی زیادی داشته باشد اما با توجه به فواید و مزیت هایی که دارد در طولانی مدت می توان به صرفه باشد و در واقع افراد تنها یک بار هزینه می کنند. روش های دیگر مانند دندان های مصنوعی و یا بریج کردن نسبت به ایمپلنت هزینه ی درمانی کمتری دارند اما به تناسب طول عمر کمتری نیز خواهند داشت.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Buttonتماس