دندانپزشکی بیماران ام اس

همه چیز درباره ملاحظات دندانپزشکی در بیماران ام اس

بررسی کامل ملاحظات دندانپزشکی در بیماران ام اس

ام اس، به عنوان یک بیماری خود ایمنی شناخته می‌شود که به مرور زمان و با افزایش پیش روی می‌تواند ماهیچه‌های فرد را تحت تاثیر قرار داده و در نهایت فعالیت درست آنها را تحت تاثیر قرار دهد. یکی از مسائل رایج در بیماران ام اس، رعایت بهداشت دهان و دندان و در نتیجه خراب شدن سریع دندانها است. با توجه به این مسئله که بیمار پس از پیشروی بیماری قدرت تکان دادن درست دست خود را نخواهد داشت، امکان مسواک زدن، نخ دندان کشیدن را نخواهد داشت و برای این منظور به کمک احتیاج خواهد داشت. این دسته از بیماران، برای مراجعه با دندانپزشک نیز ممکن است دچار مسئله باشد. از این رو در این مقاله سعی داریم تا همه چیز را در مورد ملاحظات دندانپزشکی در بیماران ام اس برایتان بازگو کنیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

ملاحظات دندانپزشکی در بیماران ام اس شامل چه مواردی می‌شود؟

یکی از ملاحظات دندانپزشکی در بیماران ام اس وجود سختی برای رفتن به مطب دندانپزشک و بازگشت از آنجاست. در این مورد می‌توان از کمک یک فرد و یک ویلچر برای حمل و نقل بیمار به عنوان یکی از ملاحظات دندانپزشکی در بیماران ام اس در نظر گرفت. اما باید گفت ملاحظات دندانپزشکی در بیماران ام اس تنها به این مورد بسنده نبوده و با این سادگی برطرف نخواهد شد.

دندانپزشکی بیماران ام اس

مهمترین ملاحظات دندانپزشکی در بیماران ام اس

برخی مواقع، در زمان پیشروی شدید بیماری ام اس، ممکن است عملکرد ماهیچه‌های صورت نیز دچار اختلال شدید شوند. برخی اختلالات روانی، عدم کنترل در فک پایین، مشکلات ماهیچه‌ای، دردهای ناشی از حرکت صورت و موارد مشابه دیگر، از رایجترین مسائل بیماران ام اس و چالشهای دندانپزشکان برای درمان دندانهای این دسته از بیماران محسوب می‌شود. با رعایت ملاحظات دندانپزشکی در بیماران ام اس می‌توان تا حد قابل قبولی این مسائل را کاهش داده و شرایط راحتی بیمار را فراهم نمود. به همین علت اهمیت مراجعه به یک مطب دندانپزشکی که ملاحظات دندانپزشکی در بیماران ام اس و یا دیگر بیماران خاص را در نظر گرفته است، دو چندان خواهد بود.

مرکز ایمپلنت و ملاحظات دندانپزشکی در بیماران ام اس

در مرکز ایمپلنت دکتر حسینیان به دلیل تخصص بالای این دندانپزشک در این زمینه و همچنین بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا که متناسب با این دسته از بیماران طراحی شده است خواهید توانست تا با وجود بیماری ام اس، بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نموده و با کمترین درد و مسئله، فرایند درمان را انجام دهید. نقش دندانپزشک برای تمامی بیمارانی که به دندانپزشکی مراجعه می‌کنند ارتباط بسیار زیادی با کیفیت نهایی روند درمان خواهد داشت. به همین علت، در انتخاب دندانپزشک خود، دقت ویژه‌ای داشته باشید.

دکتر حسینیان، بهترین دندانپزشک برای بیماران خاص

تا اینجای مقاله متوجه شدیم که چقدر رعایت ملاحظات دندانپزشکی در بیماران ام اس دارای اهمیت بوده و عدم رعایت این ملاحظات می‌تواند به چه میزان روند درمان را تحت تاثیر قرار دهد. از نقش دندانپزشک در موفقیت درمان نیز آگاه شدیم. با توجه به آنچه گفته شد، مراجعه به مرکز ایمپلنت دکتر حسینیان با توجه به اینکه تمامی ملزومات مورد نظر برای درمان بیماران خاص را تامین نموده است، می‌تواند بهترین گزینه برای درمان خواهد بود. بنابراین اگر به دنبال جایی هستید که ملاحظات دندانپزشکی در بیماران ام اس را رعایت نموده و بهترین تجربۀ دندان دندانپزشکی را در اختیارتان خواهد گذاشت می‌گردید، پیشنهاد می‌کنیم تا سری به سایت مرکز ایمپلنت دکتر حسینیان زده و با از طریق شماره تماس با مطب در تماس باشید.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Buttonتماس