ایمپلنت all on 4

همه چیز درباره ایمپلنت all on 4

معرفی کامل ایمپلنت all on 4

ایمپلنت all on 4، یکی از روشهای ایمپلنت تمام فک در کاشت دندان برای جایگزینی دندانهای از دست رفته است که به طور معمول برای افرادی کاربرد دارد که تمامی دندانهای خود را از دست داده‌اند. این روش، کمک می‌کند تا حدی هزینه‌های مورد نیاز به جهت ایمپلنت دندانها، کنترل شده و کاهش یابد. اگر شما هم به ایمپلنت all on 4 نیاز داشته باشید، احتمالاً چنین سوالاتی ذهنتان را به خود مشغول خواهد کرد:

  • ایمپلنت all on 4 دقیقاً چیست و چه تفاوتی با ایمپلنت معمولی دندان دارد؟
  • آیا از روش ایمپلنت all on 4 می‌توان برای همۀ افراد با تمامی شرایط فک و لثه بهره برد؟
  • ایمپلنت all on 4 در چند مرحله انجام می‌شود؟
  • قیمت ایمپلنت all on 4 چقدر تمام خواهد شد؟
  • نقش دندانپزشک در موفقیت ایمپلنت all on 4 چه میزان خواهد بود؟

در این مقاله تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا همه چیز در مورد ایمپلنت all on 4 را برای شما بازگو نموده و پاسخ تمامی سوالات مطرح شده را شرح دهیم.

ایمپلنت all on 4 چیست؟

زمانی که تقریباً تمامی دندانهای از دست می‌روند، ایمپلنت فول موس یا تمام فک، کاربرد خواهد داشت. این روش ایمپلنت را ایمپلنت all on 4 یا ایمپلنت all on 6 نیز می‌نامند. عدد ۴ یا ۶ در دو نامگذاری بالا، اعدادی هستند که تعداد پینهای مورد نیاز در ایمپلنت تمام فک را نشان خواهند داد. زمانی که شما نیاز به ایمپلنت all on 4 داشته باشید، به این معنی است که میزان استحکام لثه و فک شما به گونه‌ای است که برای نگهداری تمامی روکشهای دندان، تنها جایگذاری ۴ پین کافی خواهد بود.

روش ایمپلنت all on 4 برای چه افرادی قابل استفاده است؟

اینکه ایمپلنت all on 4 برای شما مناسب خواهد بود یا خیر، کاملاً بستگی به نظر دندانپزشکتان خواهد داشت. به این جهت، دندانپزشک شما با عکسهای رادیوگرافی به خصوص، میزان استحکام لثه‌های شما را بررسی خواهد کرد. در این بررسی، آنچه مشخص خواهد شد، توانایی استخوان فک شما در پشتیبانی از پینها، به جهت نگهداری از روکش دندانها است. در صورتی که میزان استحکام و تعداد دندانهای مورد نیاز به کاشت بررسی شدند، در صورت موافقت دندانپزشک، استفاده از روش ایمپلنت all on 4 برای شما امکان پذیر خواهد گردید.

ایمپلنت all on 4

مراحل ایمپلنت all on 4

ایمپلنت all on 4، درست همانند هر روش کاشت دندان دیگر، از چند مرحلۀ مشخص تشکیل می‌شود.
اولین مرحله، بررسی وضعیت فک و لثه‌های شما توسط دندانپزشک است. ممکن است در این مرحله، نیاز به عکسبرداری از لثه‌های خود باشید. این مرحله، برای تشخیص و موفقیت در روند درمان بسیار مهم خواهد بود.
پس از بررسی کامل، روش درمان، مشخص شده و در صورت انتخاب ایمپلنت all on 4، طی یک یا چند جراحی، پینهای ایمپلنت، در محل خود جایگذاری خواهند شد. این پینها که قرار است نقش ریشه را برای شما ایفا کنند، نیاز به مدت زمانی در بازۀ سه تا شش ماهه دارند تا بتوانند در جای خود مستحکم شوند.
پس از آنکه پایه‌های ایمپلنت در جای خود مستحکم شدند، قالب گیری و ساخت روکش انجام خواهد شد. در این مرحله است که رنگ ایمپلنت را انتخاب خواهید کرد. پیشنهاد ما، انتخاب یک رنگ طبیعی است تا ظاهر کلی دندانها، حالتی طبیعی داشته باشد.
مرحلۀ نهایی، زمانی انجام می‌شود که روکشها در لابراتوار دندانسازی ساخته شوند. در این زمان است که دندانپزشک شما، دندانها را بر روی پینها، محکم کرده و قرار می‌دهد.

قیمت ایمپلنت all on 4

قیمت ایمپلنت all on 4 به موارد بسیاری بستگی خواهد داشت:

  • برند ایمپلنتی که انتخاب می‌کنید.
  • تعداد روکشهای مورد نیاز
  • دندانپزشک مورد نظر شما
    و موارد دیگر

همه و همه، قیمت ایمپلنت all on 4 را در نهایت تعیین خواهند کرد.

دندانپزشک و نتیجه نهایی ایمپلنت all on 4

برای آنکه بهترین نتیجه‌گیری را از ایمپلنت all on 4 داشته باشید، بهتر است از نقش دندانپزشک خود به هیچ عنوان غافل نشوید. پیش از برند انتخابی، این مهارت دندانپزشک است که کیفیت و طول عمر ایمپلنت all on 4 را مشخص خواهد کرد. به همین علت است که بهتر است پیش از هرگونه اقدامی، در جهت شناخت و انتخاب بهترین دندانپزشک ایمپلنت تمام فک تحقیق کنید. پیشنهاد ما، مرکز ایمپلنت دکتر حسینیان است. علت این پیشنهاد، تجربه و تخصص بالای دکتر حسینیان و همچنین تجهیز مجموعه به بهترین و به روزترین تجهیزات دندانپزشکی می‌باشد. در صورتی که نیاز به اطلاعات کامل‌تر هستید، می‌خواهید با دندانپزشک مشورت نمایید و یا تعیین وقت حضوری کنید، می‌توانید به سایت مرکز ایمپلنت دکتر حسینیان مراجعه نموده و یا با مرکز ایمپلنت تماس بگیرید.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Buttonتماس