ایمپلنت دندان بعد از عمل بینی

همه چیز درباره ایمپلنت دندان بعد از عمل بینی

بررسی ایمپلنت دندان بعد از عمل بینی

بیماران جراحی بینی اغلب در مورد اینکه در دوره نقاهت بعد از جراحی چه باید کرد و چه کاری نباید انجام داد می‌پرسند. اگر شما از دسته افرادی هستید که به تازگی عمل جراحی بینی کرده‌اید و قصد دارید جای دندان خالی خود را نیز با ایمپلنت پر کنید حتماً برایتان این سؤال مطرح می‌شود که چه مدت فاصله زمانی لازم است تا بتوان ایمپلنت دندان بعد از عمل بینی را انجام داد؟
با ما در این پست همراه شوید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

جراحی بینی چیست؟

بینی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های زیبایی‌شناسی صورت ماست. بسیاری از بیمارانی که به دندان‌پزشک مراجعه می‌کنند به این دلیل است که می‌خواهند ظاهر بینی خود را بهبود بخشند. یا به دلیل داشتن بینی برجسته، باریک یا کج با مشکلات تنفسی و غیره درگیر هستند.
رینوپلاستی یا جراحی بینی بخشی از جراحی صورت است که مشکلات عملکردی بینی را برای تنفس اصلاح می‌کند یا زیبایی آن را بهبود می‌بخشد.

دلایل انجام عمل جراحی بینی

اگرچه جراحی بینی معمولاً جنبه زیبایی دارد، اما در برخی موارد یک جراحی اصلاحی نیز محسوب می‌شود.
جراح شما می‌تواند انحراف تیغه بینی یا سایر مشکلات ساختاری را که مانع از تنفس واضح می‌شود و ظاهر شما را مختل می‌کند، ترمیم کند.
اگر از اندازه، شکل یا زاویه بینی خود ناراضی هستید، پزشک متخصص زیبایی توانایی تغییر هر یک یا همه آن عوامل را دارد.
اگر ضربه‌ای به صورت شما وارد شده است که منجر به تغییر در ظاهر بینی شده است، ما اغلب می‌توانیم آن را برطرف کنیم. حتی می‌توانید زمانی که بینی شما به طور مزمن انسداد دارد، یک راه تنفسی شفاف ایجاد کنید.
رینوپلاستی یک عمل استاندارد است که در تمام سنین بالای ۱۸ سال قابل انجام است.

دلایل انجام عمل جراحی بینی

بایدها و نبایدهای پس از عمل بینی

کارهایی که بعد از جراحی بینی باید انجام دهید:

⦁ استراحت کافی داشته باشید: باید حداقل یک هفته بعد از جراحی از محل کار خود مرخصی بگیرید. احتمالاً در چند روز اول کمی احساس ناراحتی خواهید کرد، اما معمولاً در پایان هفته اول پس از جراحی برطرف می‌شود.
⦁ هیدراته بمانید: حداقل ۲ لیتر آب در روز بنوشید. این به کاهش تورم بعد از عمل کمک می‌کند
⦁ با سر بالا بخوابید
⦁ برای کاهش تورم بعد از عمل از کمپرس یخ یا کمپرس سرد استفاده کنید
⦁ داخل بینی خود را با اسپری مرطوب و تمیز نگه دارید
کارهایی که نباید بعد از جراحی بینی انجام داد:
⦁ حداقل تا دو هفته پس از جراحی در هر فعالیت شدید شرکت کنید. از هرگونه فعالیتی مانند ورزش که می‌تواند باعث آسیب‌دیدگی بینی شما شود باید حداقل به مدت چند ماه به هر قیمتی از آن اجتناب کنید.
⦁ هرگونه نشانه‌ای از عوارض یا عفونت پس از عمل را نادیده بگیرید
⦁ از هر دارو یا مکملی که خون را رقیق می‌کند به مدت حداقل دو هفته بعد از عمل خود استفاده کنید مانند ایبوپروفن، آسپرین، جینکو بیلوبا.
بهبودی پس از جراحی می‌تواند یک روند آهسته و ناراحت کننده باشد. اضطراب می‌تواند به اندازه فعالیت بدنی برای روند بهبودی مضر باشد. اطمینان حاصل کنید که آرام می‌مانید، مثبت می‌مانید و استراحت کافی دارید

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت‌ها پایه‌های تیتانیومی کوچکی هستند که در استخوان فک جایی که دندان‌ها از بین رفته‌اند قرار می‌گیرند. این لنگرهای فلزی به عنوان جایگزین ریشه دندان عمل می‌کنند. آن‌ها با جراحی در استخوان فک قرار می‌گیرند. استخوان با تیتانیوم پیوند می‌یابد و پایه‌ای قوی برای دندان‌های مصنوعی ایجاد می‌کند. سپس ستون‌های کوچکی که از لثه بیرون زده‌اند به ایمپلنت‌ها متصل می‌شوند. اگر دندان مصنوعی دارید، می‌توان آن را به ایمپلنت متصل کرد تا ثبات و عملکرد را بهبود بخشد. ایمپلنت‌ها همچنین به حفظ ساختار صورت کمک می‌کنند و از زوال استخوانی که هنگام از دست دادن دندان رخ می‌دهد جلوگیری می‌کند.
با چه فاصله زمانی ایمپلنت دندان بعد از عمل بینی انجام می‌شود؟
به طور کلی جراحی‌هایی که روی فک انجام می‌شود، تغییر چشمگیری را به روی کل صورت ایجاد می‌کند. پس بهتر است اول تغییرات روی فک و یا دندان انجام شود سپس به جراحی بینی بپردازید. اما اگر بعد از عمل بینی نیاز به ایمپلنت داشتید باید بدانید که کشیدن دندان‌های آسیا حداقل چهار ماه پس از عمل بینی انجام شود. بر این اساس شما می‌توانید با فاصله شش ماه بعد از عمل بینی، ایمپلنت دندان را انجام دهید.

حرف آخر

معمولا پزشکان توصیه می کنند با یک فاصله زمانی ایمپلنت دندان بعد از عمل بینی انجام شود مخصوصا اگر درمان دندان برای دندان های بالایی باشد. برای اینکه در طول درمان ایمپلنت دندان با درد و مشکل مواجه نشوید بهتر است با پزشک متخصص در مرکز ایمپلنت دکتر حسینیان مشورت کنید.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Buttonتماس