ایمپلنت دندان برای بیماران دیابتی

ایمپلنت دندان برای بیماران دیابتی

همه چیز درباره ایمپلنت دندان برای بیماران دیابتی

یکی از نگرانی‌های رایج در بیماران دیابتی این است که با وجود شرایط و وضعیت بیماری‌شان، آیا می‌توانند ایمپلنت دندان داشته باشد یا خیر؟ این بیماران، حق دارند که نگران باشند. علت این نگرانی، این است که ایمپلنت و دیابت می‌توانند کمی با هم تداخل داشته باشند. به بیان دیگر دیابت می‌تواند احتمال شکست یا ناموفق بودن ایمپلنت را افزایش دهد. اغلب بیماران دیابتی، دغدغه‌های بسیار زیادی برای حفظ سلامتی خود دارند. از جملۀ این دغدغه‌ها می‌توان به سلامت دهان و دندان اشاره کرد. زیرا در صورتی که دندانی را بر اثر سهل انگاری و عدم رعایت بهداشت دهان و دندان از دست بدهند، به سختی خواهند توانست جایگزینی برای دندان از دست رفته پیدا کنند. سازمان غذا و دارو طی تحقیقاتی خطر شکست کاشت ایمپلنت دندان برای افراد دیابتی را نسبت به افراد غیر دیابتی بسیار بیشتر اعلام کرده است. اما این در شرایطی است که دیابت کنترل نشده داشته باشید. در این مقاله قصد داریم تا همه چیز در مورد ایمپلنت دندان برای بیماران دیابتی را برای شما بازگو کنیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

ایمپلنت برای بیماران دیابتی قابل انجام است ؟

وقتی می‌گوییم ایمپلنت دندان برای بیماران دیابتی با شکست مواجه می‌شود؛ به این معنی نیست که صد در صد امکانپذیر نباشد. برای مثال اگر دیابت یک خطر بزرگ برای کاشت ایمپلنت باشد به این معنی نیست که تمام بیماران دیابتی نمی‌توانند ایمپلنت کنند. کاشت ایمپلنت برای دیابتی‌ها امکانپذیر است، اما کسانی که از این بیماری رنج می‌برند در معرض خطرهایی هستند که در صورت عدم وجود تخصص کافی دندانپزشک، دچار شکست در نتیجه ایمپلنت خواهند شد. این مسئله در ایمپلنت دندان برای بیماران دیابتی که بیماری‌شان از کنترل خارج شده باشد بسیار شدیدتر خواهد بود.

بهترین روش ایمپلنت برای بیماران دیابتی

بیماران دیابتی به دلیل شرایط خاصی که دارند مانند:

  • بیماری کلیوی
  • بیماری‌های قلبی عروقی
  • بیماری‌های اعصاب روان

نمی‌توانند به راحتی عمل جراحی ایمپلنت را انجام دهند. به همین علت است که این افراد، برای بهره گیری از روش ایمپلنت به جهت جایگزینی دندانهای از دست رفته خود، موظف هستند تا بیش از دیگران تحقیق نموده و در انتخاب دندانپزشک دقت دو چندان داشته باشند. این مسئله، به دلیل نیاز تجهیزات به جهت ایمپلنت دندان برای بیماران دیابتی و همچنین نیاز به مهارت خاص دندانپزشک، ایجاد شده است.
تنها روش کارآمد به جهت ایمپلنت دندان برای بیماران دیابتی، بهره گرفتن از ایمپلنت دیجیتال است. ممکن است برای شما هم سوال شود که:

  • ایمپلنت دیجیتال چیست؟
  • هزینه ایمپلنت دیجیتال چقدر است؟
  • کجا ایمپلنت کنم بهتر است؟
بهترین روش ایمپلنتایمپلنت دیجیتال برای بیماران دیابتی

ایمپلنت‌ دیجیتال روشی از کاشت دندان است که با استفاده از تجهیزات به روز دندانپزشکی و طراحی‌های سه بعدی پیش از شروع روند درمان، نیاز به ایجاد برش در جراحی به حداقل خواهد رسید. با توجه به کاهش عمق برش در جراحی ایمپلنت و نیاز بیماران دیابتی به کاهش میزان خونریزی در روند درمان، ایمپلنت دیجیتال می‌تواند به عنوان بهترین روش ایمپلنت دندان برای بیماران دیابتی معرفی شود.

هزینه ایمپلنت های دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال به علت استفاده از تکنولوژی بیشتر و نیاز به تخصص بالاتر دندانپزشک و نیاز به طراحی سه بعدی، هزینه‌ای به مراتب، بالاتر از هزثینه ایمپلنت معمولی خواهد داشت.

مراقبت ایمپلنت برای افراد دیابتی

کنترل قند خون برای افراد مبتلا به دیابت نباید یک امر مقطعی باشد و افراد مبتلا باید همواره قند خون خود را کنترل کنند. اهمیت این موضوع در دروه درمان ایمپلنت دندان برای بیماران دیابتی بسیار بیشتر خواهد بود. زمانی که ایمپلنت در استخوان فک قرار گرفته است و ما منتظر هستیم که استحکام مورد نیاز را کسب نماید، قند خون باید همچنان در فاز کنترل قرار داشته باشد تا احتمال عفونت در فرایند ایمپلنت دندان برای بیماران دیابتی به حداقل برسد.

منع ایمپلنت برای کدام بیماران میباشد؟

منع انجام ایمپلنت برای بیماران درگیر دیابت، در افرادی که قند خون کنترل نشده دارند و بهداشت دهان و دندانها را نمی‌توانند رعایت نمایند وجود خواهد داشت. به غیر از این موارد ایمپلنت دندان برای بیماران دیابتی، امکان پذیر خواهد بود.

معرفی بهترین دندانپزشک جهت ایمپلنت دندان برای بیماران دیابتی

با توجه به آنچه گفته شد، حساسیت ایمپلنت دندان برای بیماران دیابتی انتخاب دندانپزشک از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. به همین علت ما به شما مرکز ایمپلنت دکتر حسینیان را معرفی می‌کنیم. این مجموعه مجهز به تجهیزات مخصوص ایمپلنت دندان برای بیماران دیابتی بوده و تخصص دکتر حسینیان جهت انجام خدمات دندانپزشکی برای بیماران خاص بالا می‌باشد. در نتیجه این مرکز را می‌توان به عنوان بهترین گزینه جهت ایمپلنت دندان برای بیماران دیابتی انتخاب نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، می‌توانید سری به سایت مرکز ایمپلنت دکتر حسینیان بزنید و یا از طریق تلفنهای تماس با مجموعه در ارتباط باشید.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Buttonتماس