ایمپلنت دندان برای بیماران خاص

همه چیز درباره ایمپلنت دندان برای بیماران خاص

دندانهای سالم و یک لبخند زیبا می‌تواند تاثیر شگفت انگیزی در زندگی شما ایفا کند. با داشتن دندانهای سالم، زندگی شما کیفیت بسیار بالاتری خواهد داشت. در عین حال، یک لبخند زیبا می‌تواند اعتماد به نفس شما را به شدت افزایش دهد. اهمیت یک لبخند زیبا، در چند سال اخیر نقش بسیار پررنگ‌تری در زندگی اجتماعی پیدا نموده است. ممکن بود در گذشته‌های نه چندان دور، در صورتی که دندان خود را از دست دهید، دیگر راه بازگرداندن آن وجود نداشته باشد و دندانپزشک شما را به سمت ساختن دندان مصنوعی سوق دهد. اما در حال حاضر، روشهای بسیار زیادی برای جایگزین نمودن دندانهای از دست رفته وجود دارد. ایمپلنت دندان یکی از ساده‌ترین و در عین حال رایج‌ترین روش‌ها جهت جایگزینی دندان از دست رفته است. احتمالاً تا به حال با ایمپلنت آشنا شده‌اید. اما مسئله اینجاست که آیا می‌توان از روش ایمپلنت برای تمامی افراد، حتی بیماران خاص بهره گرفت؟ آیا روش ایمپلنت برای بیماران خاص ضرر ندارد؟ برای ایمپلنت بیماران خاص به چه مسائلی باید توجه کنید. یکی از مهم‌ترین خدمات مرکز ایمپلنت دکتر سید مهدی حسینیان، ایمپلنت دندان بیماران خاص است. در این مطلب، قصد داریم تا هر آنچه لازم است در مورد ایمپلنت بیماران خاص بدانید را برایتان بازگو کنیم. با ما همراه باشید.

 

برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت همین حالا تماس بگیرید

 

تعریف ایمپلنت و کاربرد آن

پیش از بررسی ایمپلنت برای بیماران خاص، اجازه دهیم در مورد خود ایمپلنت و کاربرد آن توضیح دهیم. همانطور که در ابتدای صحبتمان نیز اشاره کردیم، ایمپلنت دندان، روشی نسبتاً جدید است که در علم دندانپزشکی به جهت جایگزینی دندان از دست رفته از آن بهره گرفته می‌شود. این روش درمانی، زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که دندان اصلی به طور کلی از دست رفته باشد و قابلیت پذیرش نقش پایۀ دندان را نداشته باشد.
همانطور که می‌دانید، ایمپلنت از دو بخش پایۀ و روکش تشکیل می‌شود. پایۀ دندان وظیفه دارد تا نقش ریشۀ دندان را بازی کرده و روکش را بر روی خود نگه دارد. به بیان دیگر، نگهداری استحکام دندان بر عهدۀ همین پایه است که بر اساس نوع ایمپلنت بین استخوان فک و یا روی آن قرار خواهد گرفت. این که پایۀ ایمپلنت در کجای استخوان فک جای گزاری شود، بسته به گزارش رادیوگرافی دندانهای شما و تشخیص دندانپزشکتان خواهد داشت. بخش دوم، شامل روکش دندان یا همان رویۀ ایمپلنت است که بسته به رنگ اصلی دندان و سلیقۀ شخصی فرد انتخاب خواهد شد. مهمترین نقش این روکش، حفظ زیبایی ظاهری و ایفا کردن نقش دندان به منظور جویدن، گاز زدن و یا بریدن غذا می‌باشد.

 

تعریف ایمپلنت دندانتفاوت ایمپلنت برای بیماران خاص

ممکن است فکر کنید ایمپلنت دندان برای همۀ افراد مناسب است. اما به هیچ عنوان اینگونه نخواهد بود. برای برخی از بیماران خاص، امکان ایمپلنت دندان وجود ندارد و یا در صورت تشخیص دندانپزشک مبنی بر امکان ایمپلنت برای بیماران خاص باید بر اساس قوانین، قواعد و به کمک برخی وسایل و تجهیزات خاص انجام شود. به عنوان مثال، بیماران دیابتی، افراد دارای فشار خون بالا، بیماران دارای پوکی استخوان، بیمارانی با مشکلات سیستمی و موارد مشابه دیگر در دستۀ بیماران خاص قرار گرفته و برای ایمپلنت حتماً باید با یک پزشک متخصص در این حوزه مشورت نمایند.

 

برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت همین حالا تماس بگیرید

 

اهمیت نقش دندانپزشک در ایمپلنت برای بیماران خاص

در ایمپلنت برای بیماران خاص، دندانپزشک، مهمترین نقش را بر عهده دارد. نقش دندانپزشک می‌تواند در ایمپلنت دندان برای بیماران خاص، نقشی حیاتی باشد. تکنولوژی مورد استفاده برای ایمپلنت دندانهای این افراد نیز دارای اهمیت بسیار بالایی می‌باشد. به همین علت است که پیشنهاد می‌کنیم اگر در دستۀ بیماران خاص هستید و قصد دارید تا دندانهای خود را ایمپلنت کنید، به منظور انتخاب دندانپزشک، بیشتر از هر وقت دیگر حساسیت به خرج داده و تحقیق کنید.
توجه داشته باشید که ایمپلنت دندان برای بیماران خاص مانند افراد دارای دیابت کنترل نشده، افراد دچار پوکی استخوان، زنان باردار و موارد مشابه دیگر می‌تواند بسیار خطرناک باشد. بنابراین، با انتخاب یک دندانپزشک متخصص در این امور و مشورت با وی می‌تواند بهترین تصمیم به منظور ایمپنت کردن یا عدم انجام ایپملنت برای دندانهای خود را بگیرید.

دکتر سید مهدی حسینیان، بهترین دندانپزشک برای بیماران خاص

مرکز ایمپلنت دکتر سید مهدی حسینیان، یکی از بهترین انتخاب‌هایی است که به جهت ایمپلنت دندان برای بیماران خاص می‌توانید انتخاب کنید. این دندانپزشک با بهره گیری از تکنولوژی مورد نیاز برای این افراد و دارا بودن علم بسیار بالا در این حوزه می‌تواند شما را در رسیدن به بهترین نتیجه و ایمپلنت دندان خود یاری کند. شما می‌توانید برای مشورت با دکتر حسینیان، تعیین نوبت و یا دریافت اطلاعات کامل‌تر، به سایت مرکز ایمپلنت دکتر حسینیان مراجعه نمایید.

مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Buttonتماس