ایمپلنت دیجیتال و معمولی

همه چیز درباره تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

بررسی ایمپلنت دیجیتال و معمولی

ایمپلنت، یکی از راه‌های سریع، جدید و نسبتاً ارزان به منظور جایگزینی دندان از دست رفته است. این روش درمانی، انواع متفاوتی دارد که ایمپلنت معمولی و دیجیتال را می‌توان به عنوان معروفترین و پراستفاده‌ترین انواع این روش معرفی کرد اما تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی در چیست؟ کدام یکی از این دو روش، برای من بهترین گزینه خواهد بود؟ قیمت ایمپلنت دیجیتال بیشتر است یا ایمپلنت معمولی؟ ایمپلنت دیجیتال چه برتریهایی در مقایسه با ایمپلنت معمولی دارد. در این مقاله قصد داریم تا همه چیز را در مورد تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی بیان کنیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی در چیست؟

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی، را می‌توان در مراحل کلی آن بررسی کرد. برای ایمپلنت دندان، به طور کلی با سه مرحله روبه‌رو خواهیم بود:
بررسی فک و دهان به منظور انجام ایمپلنت توسط دندانپزشک
جراحی لثه و جای گذاری پایۀ ایمپلنت
قرار دادن روکش دندان پس از محکم شدن پایه
زمانی که به بررسی تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی می‌پردازید، خواهید دید که هر سه مرحله در هر دو روش ایمپلنت یکسان است. در واقع می‌توان گفت که تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی، در مدت زمان انجام این سه مرحله و نتیجۀ نهایی خواهد بود. برای ایمپلنت دیجیتال، نیازمند طراحی دیجیتالی سه بعدی بوده و در نهایت، مدت زمان مورد نیاز برای انجام ایمپلنت دیجیتال در مقایسه ایمپلنت معمولی کوتاه‌تر خواهد بود.

مزایای و معایب ایمپلنت دیجیتال در مقایسه با ایمپلنت معمولی

به دلیل طراحی سه بعدی پیش از انجام مراحل اصلی در ایمپلنت دیجیتال، میزان خراش مورد نیاز در جراحی لثه جهت قرار دادن پین ایمپلنت در آن، بسیار کمتر از ایمپلنت معمولی خواهد بود. به همین علت، درد، خونریزی و طول دورۀ درمان در ایمپلنت دیجیتال، بسیار کوتاه‌تر از ایمپلنت معمولی خواهد بود. تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی در همین مسئله است. چرا که همین طراحی سه بعدی می‌تواند طول دورۀ درمان را کوتاه نموده و در مقابل منجر به افزایش قیمت خواهد شد. برای آنکه بتوانیم بین ایمپلنت دیجیتال و معمولی یکی را انتخاب کنیم، بهتر است مزایا و معایب هر دو روش را بررسی کرده و در نهایت بهترین گزینۀ مناسب خود را انتخاب نماییم.

ایمپلنت دیجیتال

قیمت ایمپلنت دیجیتال بیشتر است یا ایمپلنت معمولی؟

در بررسی تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی، قیمت، اولین گزینه‌ای است که مورد بررسی قرار می‌گیرد. قیمت ایمپلنت دیجیتال، به مراتب بیشتر از ایمپلنت معمولی است. علت این مسئله هم، بهره گیری از تجهیزات به روز و نیاز به تخصص بالاتر دندانپزشک است که در زمان جایگزینی دندان از دست رفته به روش ایمپلنت دیجیتال مورد نیاز خواهد بود. باید گفت بله، ایمپلنت دیجیتال از ایمپلنت معمولی به مراتب گران‌تر خواهد بود؛ اما در مقابل، نتیجۀ نهایی از ایمپلنت دیجیتال، به مراتب طبیعی‌تر از ایمپلنت معمولی می‌شود.

ایمپلنت دیجیتال یا معمولی | کدام یک برای من مناسبتر است؟

به طور کلی توانستیم تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی را متوجه شویم. حال این سوال پیش خواهد آمد که کدام یک از انواع روشهای ایمپلنت در میان ایمپلنت دیجیتال و معمولی برای من مناسبتر است؟
برای یافتن بهترین پاسخ برای این سوال، پس از بررسی تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی، بهتر است با دندانپزشک خود مشورت کنید. بهتر است بدانید که تمامی افرادی که می‌توانند از ایمپلنت به عنوان یک روش به منظور جایگزینی دندان از دست رفتۀ خود بهره بگیرند، ایمپلنت دیجیتال نیز قابل انتخاب خواهد بود. فراموش نکنید که انتخاب دندانپزشک می‌تواند نتیجۀ نهایی درمان شما را به طور کلی تحت تاثیر قرار دهد؛ چرا که نقش دندانپزشک، در درمانهای زیبایی مانند ایمپلنت بسیار تاثیرگذار و تعیین کننده خواهد بود. بنابراین، پس از آنکه تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی را متوجه شدید، برای انتخاب بهترین دندانپزشک، به تحقیق و بررسی بپردازید.

بهترین مرکز ایمپلنت دیجیتال در تهران کجاست؟

بدون شک، بهترین مرکز ایمپلنت دیجیتال در تهران، مرکز ایمپلنت دکتر حسینیان است. علت این معرفی، تجربه و تخصص این دندانپزشک در ایمپلنت دندان بوده و علاوه بر این، آگاهی این دندانپزشک از تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی و مجهز بودن مرکز ایمپلنت وی به تمامی تجهیزات مورد نیاز به جهت انجام ایمپلنت دیجیتال یا معمولی، این دندانپزشک را به بهترین گزینه برای جایگزینی دندانهای از دست رفتۀ شما تبدیل خواهد نمود. برای دریافت اطلاعات کاملتر در مورد تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی، مشورت با دندانپزشک و تعیین وقت، می‌توانید به سایت مرکز ایمپلنت دکتر حسینیان مراجعه نموده و یا از طریق شماره تماس با مرکز ایمپلنت در ارتباط باشید.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Buttonتماس