همه چیز درباره ایمپلنت دیجیتال

اگر حتی یک دندان خود را نیز از دست داده باشید خواهید دانست که ایمپلنت، چه روش خوبی برای جایگزینی دندان از دست رفته می‌باشد. ایمپلنت دندان، یک روش فوق العاده، ساده، مادنگار و در مقایسه با دیگر روشها کم هزینه است که برای جایگزینی دندانها استفاده می‌شود. به طور کلی، این روش از سه مرحلۀ:

  • بررسی فک
  • کاشت پایۀ ایمپلنت
  • جای گزاری روکش

تشکیل می‌شود. ایمپلنت دیجیتال، یک روش از انواع روشهای ایمپلنت است که با کمک یکی از دستگاه‌ها و تجهیزات به روزتر انجام می‌دهد. ممکن است سوالاتی برایتان پیش بیاید. تعدادی از این سوالات عبارت هستند از:

 

برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت همین حالا تماس بگیرید

 

  • ایمپلنت دیجیتال چیست و چه تفاوتی با ایمپلنت معمولی دارد؟
  • برتری ایمپلنت دیجیتال در مقایسه با ایمپلنت معمولی چیست؟
  • آیا ایمپلنت دیجیتال گرانتر از ایمپلنت معمولی است؟
  • تجهیزات مرکز دندانپزشکی چه تاثیری بر روند درمان خواهد گذاشت؟

این مطلب به شما همه چیز را در مورد ایمپلنت دیجیتال توضیح خواهد داد. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا پاسخ کاملی در مورد تمامی سوالات در اختیارتان قرار دهیم.

ایمپلنت دیجیتال چیست؟

ایمپلنت دیجیتال، یک روش جایگزینی دندانهای از دست رفته است که دقیقاً شامل تمامی مراحل درمان ایمپلنت می‌شود. در این روش کاشت دندان، به کمک دستگاه‌های به خصوص از فک و صورت عکسبرداری سه بعدی شده و سپس به صورت دیجیتال، دندان و پینهای مورد نظر آن طراحی می‌شود. ایمپلنت دیجیتال، نیازمند جراحی در مدت زمان بسیار کوتاه‌تری بوده و در روند جراحی ایمپلنت دیجیتال، خراش بسیار کمتری ایجاد خواهد شد. این روش، در مقایسه با ایمپلنت معمولی، شخصی‌سازی بیشتری شده و سرعت روند آن نیز بسیار بالاتر است.

ایمپلنت دیجیتال چیست
 

مزایای ایمپلنت دیجیتال نسبت به ایمپلنت معمولی

در مقایسه با ایمپلنت معمولی، ایمپلنت دیجیتال سرعت درمان بسیار بالاتری خواهد داشت. به دلیل طراحی دیجیتالی که انجام می‌شود، نیاز به ایجاد خراش جهت جای گزاری پین بسیار کمتر است. در نتیجۀ خراش کمتر، درد و خونریزی حاصل از جراحی و همچنین مدت زمان مورد نیز برای انجام جراحی به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داشت. مدت زمان قرارگیری و مستحکم شدن پایۀ ایمپلنت در روش ایمپلنت دیجیتال کوتاه‌تر بوده و در نتیجه در مدت زمان کمتری، طول دورۀ درمان شما تمام خواهد شد. با توجه به تصویربرداری سه بعدی و طراحی دیجیتال دندان، نتیجۀ نهایی بسیار طبیعی‌تر از ایمپلنت معمولی خواهد بود.

ایمپلنت دیجیتال چقدر هزینه خواهد داشت؟

با توجه به تجهیزات و تکنولوژی مورد نیاز ایمپلنت دیجیتال، این روش جایگزینی دندانهای از دست رفته، در مقایسه با ایمپلنت معمولی گرانتر است. به طور کلی، خدمات زیبایی دندانپزشکی را نمی‌توان به عنوان خدمات ارزان قیمت نام گذاری کرد. بهتر است این اصل را فراموش نکنید که در چنین خدماتی، کیفیت و قیمت همواره در کنار یکدیگر معنا پیدا می‌کنند. به بیان دیگر، استفاده از مواد اولیۀ خوب، تخصص دندانپزشک و موارد مشابه دیگر، در نتیجۀ نهایی به قدری تاثیرگذار هستند که در صورت انتخاب نادرست می‌توانند شما را ملزوم به پرداخت هزینه‌های چندباره نمایند.

 

برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت همین حالا تماس بگیرید

 

ایمپلنت دیجیتال برای چه کسانی مناسب است؟

تمامی کسانی که از ایمپلنت معمولی بهره می‌گیرند می‌توانند روش ایمپلنت دیجیتال را به عنوان روش درمانی خود برگزینند. انجام ایمپلنت دیجیتال و یا هر یک از روشهای کاشت دندان که نیازمند جراحی باشد، برای برخی بیماران خاص مانند افراد دیابتی، بیماران دارای فشار خون بالا، افراد دارای بیماری‌های سیستمی و دیگر بیماری‌های خاص، ممکن است دارای خطر بوده و نیازمند یک تخصص و یا تکنولوژی به خصوص باشد. با این وجود برای آنکه بتوانید بهترین تصمیم مناسب خود را اخذ کنید؛ بهتر است پیش از انجام هر اقدامی، ابتدا با دندانپزشک متخصص در حوزۀ ایمپلنت، مشورت نمایید. در مرکز ایمپلنت دکتر حسینیان می‌توانید برای تمامی افراد، حتی بیماران خاص، کاشت دندان به روش ایمپلنت را انجام دهید.

ایمپلنت دیجیتال در مرکز ایمپلنت دکتر حسینیان

ایمپلنت دیجیتال، یکی دیگر از خدمات مرکز ایمپلنت دکتر سید مهدی حسینیان است که با بهره گیری از بهترین تجهیزات دندانپزشکی روز دنیا و با تخصص بسیار بالا و تجربۀ فوق العاده خوب این دندانپزشک انجام می‌شود. مواد اولیۀ مورد استفاده در کلینیک دندانپزشکی دکتر حسینیان درجه یک بوده و جراحی‌های فک مطابق با استانداردهای بهداشتی روز دنیا انجام می‌شود. برای تصمیم گیری به منظور انجام هر یک از انواع روشهای کاشت دندان از جمله: ایمپلنت دیجیتال، ایمپلنت معمولی، ایمپلنت فول موس و موارد دیگر، بهتر است سری به سایت مرکز ایمپلنت دکتر حسینیان بزنید. از این طریق می‌توانید با این دندانپزشک کارآشنا مشورت نموده و جهت تعیین نوبت با مطب تماس بگیرید.

مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Buttonتماس