ایمپلنت چندتایی

همه چیز درباره ایمپلنت چندتایی

بررسی مراحل ایمپلنت چندتایی

ایمپلنت چندتایی، یکی از روش‌های جایگزینی دندانهای از دست رفته است. این روش کاشت دندان، به طور معمول برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که بیش از ۳ دندان خود در کنار یکدیگر را از دست داده‌اند. در این مقاله سعی داریم تا به چند سوال بسیار مهم در مورد ایمپلنت چندتایی پاسخ دهیم. برخی از این سوالات عبارت می‌شوند از:

  • ایمپلنت چندتایی چیست؟
  • از ایمپلنت چندتایی بیشتر برای چه افرادی استفاده می‌شود؟
  • آیا استفاده از ایمپلنت چندتایی برای همه مناسب است؟

تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ تمامی این سوالات را به طور کامل برایتان بازگو نماییم.

ایمپلنت چندتایی چیست؟

ایمپلنت چندتایی یک روش ایمپلنت فوری دندان محسوب می‌شود که برای بسیاری از بیماران با بیش از ۳ دندان از دست رفته در کنار هم می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. در این روش، به جای آنکه از یک پایه برای هر دندان مورد استفاده قرار گیرد، تعداد مشخصی پین وظیفه خواهند داشت تا نقش ریشۀ دندانها را بر عهده بگیرند. طبیعتاً برای اینکه بدانید ایمپلنت چندتایی شما به چه تعداد پایه نیاز خواهد داشت، باید توسط دندانپزشک معاینه شده و عکسبرداریهای لازم را نیز انجام دهید. میزان تراکم استخوان فک شما تعیین کنندۀ تعداد پین مورد نیاز برای ایمپلنت چندتایی مناسب شما خواهد بود.
نام دیگر ایمپلنت چندتایی، ایمپلنت فول موس یا تمام فک می‌باشد. زمانی که بیمار تمامی دندانهای خود را از دست داده باشد، از این روش درمان به جهت جایگزینی دندانهای از دست رفته بهره خواهد گرفت. برای انجام این روش، بسته به شرایط فک و لثه‌های شما، بین ۴ تا ۶ پایه استفاده می‌شود تا بتوانند حدود ۱۰ تا ۱۲ روکش دندان را نگهداری کنند. انجام ایمپلنت چندتایی، نیازمند تخصص، دانش، تجربه و تجهیزات به خصوصی است که هر دندانپزشک از پس آن برنخواهد آمد.

ایمپلنت فوری چندتایی برای چه افرادی قابل استفاده است؟

راستش را بخواهید، پاسخ به این سوال می‌تواند به تعداد تمامی افراد کرۀ زمین پاسخ داشته باشد. اما در یک نگاه کلی، باید بگوییم ایمپلنت چندتایی می‌تواند برای همه قابل اجرا باشد. برای نتیجه‌گیری درست، بهتر است در انتخاب دنداپزشک، دقت بالا داشته باشید و سپس به جهت تصمیم گیری نهایی با وی، برای یافتن بهترین روش درمان مشورت نمایید. می‌توان گفت انجام ایمپلنت چندتایی می‌تواند تحت عنوان ایمپلنت فوری نیز شناخته شود. دلیل این نامگذاری، نیاز به تعداد پایه‌های کمتر و در نتیجه نیاز به جراحیهای کمتر است. همین مسئله، طول دورۀ درمان را به شدت کاهش داده و نتیجۀ نهایی را سریعتر نماین خواهد کرد.

ایمپلنت چندتایی

مزایای ایمپلنت چندتایی

مهم‌ترین مزیت ایمپلنت چندتایی، افزایش سرعت عمل دندانپزشک و رسیدن به نتیجۀ نهایی است. علت این افزایش سرعت، کاهش تعداد پینهای مورد نیاز است که وظیفه دارند در آینده نقش ریشۀ دندانها را بر عهده بگیرند. همین کاهش تعداد پینها، تعداد جراحیهای مورد نیاز را کاهش داده و در نتیجه زمان نقاهت مورد نیاز به جهت جای گیری و ثابت شدن پینها نیز کاهش خواهد داشت. به همین دلیل، شما در مدت زمان بسیار کوتاه‌تری، دندانهای از دست رفتۀ خود را جایگزین خواهید نمود.

معایب ایمپلنت چندتایی

مزیت و ایراد ایمپلنت چندتایی، هر دو در یک چیز خلاصه می‌شود:

تعداد کمتری پایۀ!
دندانپزشک شما موظف است که عکسهای رادیوگرافی از فک و صورت شما را بررسی نموده و بر اساس میزان تراکم استخوان فک شما، تصمیم به انجام یک روش درمان بگیرد. این مسئله، برای انجام ایمپلنت چندتایی دارای اهمیت دو برابر از حد معمول است. در صورتی که این مراحل اولیۀ به درستی انجام نشود، می‌تواند استحکام مورد نیاز برای نگهداری از روکش دندانها را تحت الشعاع قرار دهد. بنابراین، می‌توان گفت در صورت عدم انجام بررسی‌های مورد نیاز اولیه، مهمترین عیب ایمپلنت چندتایی، عدم وجود استحکام کافی خواهد بود.
برای از بین بردن این مسئله، تنها راهی که می‌توانید در دسترس داشته باشید، انتخاب درست دندانپزشک است. نقش دندانپزشک در ایمپلنت چندتایی دندان، بسیار بالا بوده و می‌تواند نتیجۀ نهایی را به طور کلی تغییر دهد. بنابراین برای انتخاب دندانپزشک برای انجام ایمپلنت چندتایی دندان های خود، به خوبی تحقیق نمایید.

مرکز ایمپلنت، بهترین مرکز برای ایمپلنت چندتایی!

همانطور که در پاراگراف قبلی نیز توضیح دادیم، تنها راهی که می‌توانید برای جلوگیری از معایب ایمپلنت چندتایی انجام دهید، دقت در انتخاب دندانپزشک است. یک دندانپزشک متخصص، با تجربه و منصف که مشاورۀ درستی به شما بدهد. مرکز ایمپلنت دکتر حسینیان، برای شما بهترین انتخاب است. این مجموعه مجهز به تمامی تجهیزاتی است که برای انجام ایمپلنت چندتایی نیاز خواهید داشت. برای دریافت اطلاعات کاملتر، می‌توانید به سایت مرکز ایمپلنت دکتر حسینیان مراجعه نموده و یا با شماره مطب، تماس حاصل فرمایید.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Buttonتماس