ایمپلنت تمام دندان ها

همه چیز درباره ایمپلنت تمام فک (فول موس)

یکی از روش‌های بسیار کاربردی و مناسب برای افرادی که دندانهای خود را به هر دلیلی از دست داده‌اند، ایمپلنت است. ایمپلنت می‌تواند به صورت تکی و در صورت از بین رفتن تنها یکی از دندانها (به هر دلیلی که باشد) انجام شود و یا به صورت ایمپلنت تمام فک برای افرادی استفاده گردد که تقریباً تمامی دندانهای خود را از دست داده‌اند. یکی از خدمات بسیار گسترده که در مرکز ایمپلنت دکتر سید مهدی حسینیان صورت می‌پذیرد، ایمپلنت تمام فک (فول موس) است. ممکن است سوالاتی در مورد این روش ایمپلنت برای شما پیش آید. این سوالات می‌توانند شامل این موارد باشند که:

  • ایمپلنت تمام فک چیست؟
  • این روش جایگزینی دندان، برای چه بیمارانی مناسب است؟
  • ایمپلنت تمام فک (فول موس)، شامل چه مراحلی خواهد شد؟
  • نقش دندانپزشک در ایمپلنت تمام فک (فول موس) چیست؟

در این مطلب، قصد داریم تا توضیح کاملی در مورد ایمپلنت فول موس ارائه دهیم تا پاسخ تمامی سوالات را کسب کنید. با ما تا انتها همراه باشید.

برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت همین حالا تماس بگیرید

 

ایمپلنت تمام فک چیست؟

زمانی که بیمار تمامی دندانهای خود را از دست می‌دهد و یا دندانهای وی در مرحله‌ای قرار دارند که دیگر نمی‌توان آنها را درمان نمود، از روش ایمپلنت تمام فک (فول موس) استفاده می‌شود. ایمپلنت تمام فک (فول موس)، همانطور که از نام آن می‌توان فهمید؛ برای جایگزین کردن تمامی دندانها به صورت یکسان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش ایمپلنت که با نام ایمپلنت All on 6 نیز شناخته می‌شود، با استفاده از ۶ پایۀ اصلی بر روی استخوان فک و قرار گرفتن روکش ۱۰ تا ۱۲ دندان بر روی آن ساخته می‌شود.
مهم‌ترین ویژگی این روش درمانی، قرار گرفتن ۶ پایۀ ایمپلنت در استخوان فک به گونه‌ای است که به وسیلۀ استخوانهای فک پشتیبانی شود. این روش ایمپلنت، بسیار سخت است و نیازمند دانش، تجربه و تخصص بسیار بالای دندانپزشک خواهد داشت. بسته به تشخیص دندانپزشک، ممکن است ایمپلنت تمام فک (فول موس) به صورت All on 4 و یا به کمک ۴ پایه ساخته شود.
ایمپلنت تمام فک (فول موس) باعث می‌شود تا بیمار بتواند به سادگی هرچه تمام‌تر از غذاهایی که دوست دارد لذت ببرد. این روش ایمپلنت، کمک می‌کند تا با زیباتر شدن لبخندتان اعتماد به نفس بسیار بالاتری در زندگی اجتماعی و کاری خود داشته باشید. به همین علت، ایمپلنت تمام فک یا ایمپلنت فول موس را به همۀ افرادی که تمامی دندانهای خود را از دست داده‌اند پیشنهاد می‌کنیم.

ایمپلنت تمام دندان ها 
ایمپلنت تمام فک (فول موس) برای چه افرادی مناسب است؟

برای همه! ایمپلنت تمام فک و یا فول موس را می‌توان برای تمامی افراد استفاده کرد. بسته به تشخیص دندانپزشک شما و تصاویر رادیوگرافی که استخوان فکتان گرفته می‌شود، می‌توانید از ایمپلنت تمام فک (فول موس) بهره بگیرید. بسته به شرایط فک و دهان شما ممکن است نیازمند پیوند استخوان، تنظیم قند خون و موارد دیگری داشته باشید که این مسائل توسط دندانپزشک تشخیص، کنترل و درمان خواهند شد. در غیر این صورت، ایمپلنت تمام فک (فول موس) برای تمامی افراد قابل استفاده و مناسب است.
 

برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت همین حالا تماس بگیرید

 

مراحل انجام ایمپلنت تمام فک (فول موس)

برای آنکه دندانهای خود را به روش ایمپلنت تمام فک (فول موس) جایگزین نمایید، ابتدا باید توسط دندانپزشک معاینه شوید. در این معاینۀ اولیه، در صورت وجود بیماریهای زمینه‌ی مانند دیابت و موارد عمومی دیگر، توسط دندانپزشک روش درمان شما تعیین خواهد شد. پس از معاینۀ اولیه، به کمک اشعۀ مخروطی فک شما سی تی اسکن شده و تصویر سه بعدی گرفته می‌شود. پس از تصویربرداری، بر اساس شرایط فک شما، دندانپزشک روش بهتر را انتخاب نموده و برای این منظور ممکن است از راهنمایی‌ها و طراحی‌های کامپیوتری استفاده کند. در مرحلۀ بعد، قالب سفارشی بر اساس فک شخص شما سفارش داده شده و پایه گذاری ایمپلنت انجام می‌شود. ۲ تا ۶ ماه زمان می‌برد تا پایه گذاری انجام شده در جای خود مستحکم شده و آمادۀ قرار گرفتن روکش شود. در این مرحله به عنوان مرحلۀ پایانی، روکشها بر روی دندانهای شما قرار خواهند گرفت.

نقش دندانپزشک در ایمپلنت تمام فک (فول موس)

همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، ایمپلنت تمام فک (فول موس) یک روش درمانی بسیار پیچیده و سخت است که نیازمند تخصص ویژه و تجربۀ بسیار بالای دندانپزشک می‌باشد. اگر قصد انجام ایمپلنت تمام فک یا ایمپلنت فول موس را دارید، بهتر است به یک مرکز ایمپلنت مجهز به تجهیزات درجه یک مراجعه نمایید. مرکز ایمپلنت دکتر سید مهدی حسینیان، با توجه به تخصص ویژۀ این دندانپزشک در زمینۀ انواع ایمپلنت و تجهیزات ویژۀ مطب وی، بهترین گزینه خواهد بود. برای دریافت وقت، مشورت با دندانپزشک و یا هر اطلاعات دیگر در زمینۀ ایمپلنت تمام فک (فول موس)، می‌توانید به سایت مرکز ایمپلنت دکتر حسینیان مراجعه نموده و یا با مطب تماس بگیرید.

مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Buttonتماس