ایمپلنت و هرآنچه لازم است در مورد آن بدانید

زیبایی و یک دست بودن دندانها، یکی از تاثیرگذارترین مسائل در اعتماد به نفس یک فرد محسوب می‌شوند. در کمتر از ۵۰ سال گذشته، اگر یک دندان خود را از دست می‌دادید، احتمال جایگزینی آن تقریباً غیرممکن بود؛ یا در نهایت می‌توانستید با استفاده از دندان مصنوعی، جای خالی دندانهای از دست رفته را پر کنید. همۀ ما می‌دانیم که دندان مصنوعی، هیچ وقت نمی‌توانست جایگزین دندان اصلی فرد شود. این دندان مصنوعی در صورت وجود کوچکترین مسئله‌ای، مانند چاق یا لاغر شدن فرد، لثه‌های او را زخم و دچار عفونت کنند.
ایمپلنت دندان، یک روش نسبتاً نوین به منظور جایگزینی دندانهای از دست رفته است. در این روش درمانی، دندان به صورت ثابت کاشته می‌شود و می‌تواند جایگزین کاملی برای دندان از دست رفتۀ شما باشد. ما در این مطلب سعی داریم تا به طور کامل در مورد روش کاشت دندان ایمپلنت و هر آنچه لازم است در مورد آن بدانید برایتان توضیح دهیم. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

 

برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت همین حالا تماس بگیرید

 

ایمپلنت چیست؟

همانطور که در ابتدای صحبتمان نیز اشاره کردیم، ایمپلنت، یک روش جایگزینی دندان از دست رفته است. این روش را می‌توان به عنوان ارزانترین و بهترین روش موجود که در حال حاضر برای کاشت دندان در اختیار دندانپزشکان قرار دارد، در نظر گرفت. ایمپلنت دندان به طور کلی از دو بخش پایۀ ایمپلنت، که نقش ریشه را ایفا خواهد کرد و روکش دندان به عنوان بازی کنندۀ نقش ظاهری دندان، تشکیل می‌شود. ایمپلنت، انواع مختلفی دارد. این که کدام یک از عنوان ایمپلنت دندان برای شما مناسب خواهد بود، بستگی به شرایط فیزیکی لثۀ شما و تشخیص دندانپزشکتان خواهد داشت.

انواع ایمپلنت

اگر از برندهای مختلفی که توسط دندانپزشکان به منظور ایمپلنت دندان استفاده می‌شود صرف نظر کنیم، ایمپلنت به طور کلی با توجه به نوع پایه‌ای که بر روی لثه قرار می‌گیرد، به دو نوع تقسیم بندی می‌شود:

  • در نوع اول، پایۀ ایمپلنت که به طور معمول از جنس تیتانیوم ساخته می‌شود از طریق جراحی لثه در میان استخوان فک قرار می‌گیرد. با توجه به تشخیص دندانپزشک، اگر از این روش برای ایمپلنت کردن دندان شما استفاده شود، روند درمان شما، نیاز به مدت زمانی برای جایگری پایۀ جدید در بافت لثه خواهد داشت.
  • در روش دوم ایمپلنت، دندانپزشک، پایۀ ایمپلنت را بر روی استخوان فک شما جای گذاری خواهد کرد. این روش نیز، نیازمند مدت زمانی برای جای گرفتن پین درون بافت فک خواهد داشت.

برای آنکه بفهمید کدام روش ایمپلنت دندان برای شما مناسب است، بهترین راه، مشورت با دندانپزشکتان است. دندانپزشک شما، با توجه به عکس OPG و رادیوگرافی دندان و وضعیت ریشه و لثه‌های شما، بهترین گزینه کاشت ایمپلنت را به شما معرفی خواهد کرد. نمی‌توان گفت کدام روش ایمپلنت دندان برای شما بهتر است. این نتیجه گیری، کاملاً بستگی به نظر دندانپزشک شما خواهد داشت، بنابراین بهتر است برای انتخاب دندانپزشک خود به خوبی تحقیق کنید.

 

برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت همین حالا تماس بگیرید

 

نقش دندانپزشک در ایمپلنت دندان

باید بگوییم که دندانپزشک، مهمترین نقش را در نتیجه گیری نهایی ایمپلنت دندانها ایفا می‌کند. با کمک یک دندانپزشک کارکشته، شما می‌توانید در مدت زمانی کوتاه، با پرداخت هزینه‌ای مقرون به صرفه و برای مدت زمانی به طول یک عمر، دندانهای خود را دوباره بازسازی کنید. جای گذاری پین ایمپلنت، قالب گیری دندان، انتخاب رنگ، استفاده از مواد اولیۀ با کیفیت، تجربۀ دندانپزشک و میزان دانش و آگاهی او، همه و همه می‌توانند نتیجۀ نهایی شما از ایمپلنت دندانتان را مشخص کنند.

تجربۀ یک ایمپلنت فوق العاده در مرکز ایمپلنت دکتر سید مهدی حسینیان

اگر می‌خواهید بهترین ایمپلنت را برای خود یا یکی از اعضای خانواده‌تان رقم بزنیدف پیشنهاد می‌کنیم سری به مرکز ایمپلنت دکتر سید مهدی حسینیان بزنید. در مرکز ایمپلنت بیماران خاص، به صورت کاملاً فوری و بدون محدودیت زمانی می‌توانید دندانهای خود را ایمپلنت کنید. اگر دچار استرس و ترس از دندانپزشکی و ایمپلنت هستید، مرکز دندانپزشکی دکتر حسینیان، بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. در این مرکز ایمپلنت، برای بیماران خاص مانند بیماران دارای فشار خون بالا، دیابت، پوکی استخوان و یا دیگر مشکلات سیستمیک، تمهیداتی در نظر گرفته شده و شما می‌توانید با خیال راحت بدون داشتن هرگونه نگرانی از روند درمان و نتیجۀ نهایی، برای ایمپلنت دندانهای خود به این مرکز مراجعه نمایید.

مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Buttonتماس