اول ایمپلنت یا عمل بینی

اول ایمپلنت یا عمل بینی را باید انجام داد؟

بررسی کامل اول ایمپلنت یا عمل بینی

دندان و بینی دو عنصر اصلی در زیبایی چهره محسوب می‌شوند. بهترین روش درمانی برای جایگزینی دندان از دست رفته، ایمپلنت و برای تغییرات در فرم و زاویه بینی، رینوپلاستی و یا همان عمل بینی است.
اگر بینی کج، خمیده یا نامرتب دارید، مهم است که هرچه زودتر به دنبال درمان باشید. افرادی که بینی‌های خمیده دارند، دچار مشکل در تنفس می‌شوند که می‌تواند باعث ناراحتی شود.
اگر در موقعیتی هستید که تصمیم به درمان دندان از دست رفته خود به روش ایپملنت گرفته‌اید و هم‌چنین در لیست نوبت برای عمل بینی نیز قرار دارید و نمی‌دانید اول کدام عمل باید اول انجام شود؟ در این مقاله به شما خواهیم گفت.

جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی (رینوپلاستی) یک عمل جراحی است که شامل تغییر شکل یا تنظیم ساختار داخلی بینی شما می‌شود. این عمل معمولاً شامل تنظیم غضروف و استخوان برای دستیابی به ظاهر خارجی دل‌پذیرتر و همچنین بهبود توانایی شما برای تنفس است. اساساً، رینوپلاستی با ایجاد یک برش کوچک در داخل بینی انجام می‌شود که امکان دسترسی به غضروف و استخوان را فراهم می‌کند و سپس می‌توان آن‌ها را تغییر شکل داد.
دلایل انجام عمل جراحی بینی
رینوپلاستی تنها یک عمل جراحی با هدف تغییر شکل یا اندازه بینی به دلایل زیبایی نیست. همچنین ممکن است به دلایل پزشکی ضروری باشد. عمل جراحی بینی عملکردی که سپتوپلاستی یا سپتورینوپلاستی نیز نامیده می‌شود، انسداد اندام بینی و تمام علائم تنفسی مرتبط با آن را درمان می‌کند. در این مورد، بهبود زیبایی بینی هدف اصلی نیست، اما عمل همچنان می‌تواند منجر به تغییر در مورفولوژی بینی بیمار شود (کاهش برآمدگی یا صاف کردن پل بینی). همچنین ممکن است، رینوپلاستی پزشکی شامل اصلاح شکل بینی با تزریق، اغلب از اسید هیالورونیک است. البته این تکنیک باید بعد از ۱۲ تا ۱۸ ماه تمدید شود.

بایدها و نبایدهای پس از عمل بینی

بعد از عمل بینی موارد زیر باید در نظر گرفته شود.

⦁ از آنجایی که آتل‌ها بعد از ۱ هفته برداشته می‌شوند، بیمار می‌تواند به زندگی عادی بازگردد، برای محافظت از بینی کافی است.
⦁ ورزش‌های ساده مانند پیاده‌روی را می‌توان ۱ هفته بعد از عمل انجام داد.
⦁ بازی‌ها و ورزش‌های دسته‌جمعی که نیاز به تلاش دارند را می‌توان بعداً شروع کرد.
⦁ از فعالیت‌های ورزشی که نیاز به وزنه‌برداری دارند باید اجتناب شود.
⦁ می‌توانید بدون شیرجه در عمق شنا کنید.
⦁ از پارک‌ها و مناطقی که کودکان با توپ در آن بازی می‌کنند باید خودداری کرد.
⦁ اگر قرار است نوزاد یا کودکی روی پا گرفته شود، باید مراقب بود زیرا ممکن است باعث ضربه‌ای غیرقابل توجه شود.
⦁ دو روز بعد از عمل می‌توانید با سر عقب استحمام کنید. بعد از ۱ هفته می‌توانید یک دوش راحت داشته باشید.
⦁ معاینه دوره‌ای در ماه اول، سوم و ششم و سال اول نباید قطع شود.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت‌های دندانی امروزه بهترین جایگزین برای دندان‌های طبیعی در صورت کمبود دندان هستند. این روش توان‌بخشی پروتز است که بهترین نتیجه را می‌دهد به خصوص زمانی که نیازی به نگه‌داشتن دندان‌ها در کنار بریج نباشد یا دندانی برای نگه داشتن وجود نداشته باشد. علاوه بر این، این روش موفق‌ترین روشی است که ایمپلنت دندان جایگزین برای کاربرد پروتزهای کاملاً ثابت یا افزایش ماندگاری پروتز کامل در صورت بی‌دندانی کامل ندارد.
ایمپلنت‌های دندانی ریشه‌های دندان مصنوعی هستند که از ۱۰۰ درصد تیتانیوم ساخته شده و در استخوان فک قرار می‌گیرند تا عملکرد و زیبایی دندان‌های از دست رفته را بازیابی کنند.
تیتانیوم یک ماده سازگار با بافت است و ایمپلنت‌های دندانی ساخته شده از تیتانیوم برای اتصال سلولی به استخوان فک تحت روش‌های مختلفی مانند زبر کردن، پوشاندن با مواد مختلف قرار می‌گیرند.
پس از اینکه ایمپلنت‌های دندانی در استخوان فک قرار گرفتند، با ایجاد پیوند خاصی با استخوان، به صورت سلولی نگه‌داشته می‌شوند. هنگامی‌که این اتصال کامل شد (۱-۶ ماه)، پروتز دندان مصنوعی که ما آن را سوپراستراچر می‌نامیم آماده برای کاشت است. این مرحله مانند ساخت کرونو یا بریج روی یک دندان برش معمولی است.

ایمپلنت دندان چیست

اول ایمپلنت یا عمل بینی ؟

اصولاً اگر بخواهید ایمپلنت دندان خود را بعد از عمل جراحی بینی انجام دهید موانع بیشتری وجود دارد و معمولاً پیشنهاد می‌شود از گذاشتن ایمپلنت دندانی تا حداقل ۶ ماه بعد از عمل بینی خودداری شود. زیرا اگر زودتر اقدام کنید ممکن است دندان‌پزشک در حین کار به لب‌ها، بینی و صورت شما فشار وارد کند که این فشار موجب ایجاد درد و یا آسیب به ناحیه تازه جراحی شده شود. بنابراین اجازه دهید دندان‌پزشک و جراح بینی در مورد فاصله زمانی مناسب بین ایمپلنت و عمل بینی برای شما تصمیم بگیرند.

حرف آخر

مناسب‌ترین فاصله زمانی بین ایمپلنت دندان و عمل بینی حداقل ۶ ماه است. اگر تصمیم به انجام ایمپلنت و عمل بینی دارید اما نمی‌دانید کدام را در اولویت قرار دهید با مراجعه به مرکز ایمپلنت دکتر حسینیان و بررسی و معاینه دقیق دندان‌هایتان به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین تصمیم را بگیرید.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Buttonتماس