ایمپلنت دندان برای بیماران قلبی

نکاتی درباره ایمپلنت دندان برای بیماران قلبی که باید بدانید

همه چیز درباره ایمپلنت دندان برای بیماران قلبی

ایمپلنت بیماران خاص، مانند دیابت، بیماری های قلبی، صرع، ام اس و موارد مشابه دیگر، می‌توانند به یک چالش بزرگ برای دندانپزشک و بیمار مراجع تبدیل شوند. این چالش می‌تواند روند درمان را به طور کلی مختل نموده و همچنین مسائل بسیاری برای بیمار ایجاد نماید. بیماری‌های قلبی، یکی از انواع بیماریهای خاص هستند که به دلیل داروهای مداوم مورد استفاده، برای انجام خدمات دندانپزشکی دچار مسائلی خواهند شد. برخی از این بیماران، باید به صورت مداوم، داروهای ضد انعقاد خون را مصرف نمایند. همین مسئله است که می‌تواند ایمپلنت دندان برای بیماران قلبی را به یک مسئلۀ تقریباً غیرممکن تبدیل نماید. سوال اینجاست: آیا امکان ایمپلنت دندان برای بیماران قلبی وجود دارد؟ چطور می‌توان با خیال راحت برای بیماران قلبی ایمپلنت دندان انجام داد؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا همه چیز را در مورد ایمپلنت دندان برای بیماران قلبی را برای شما بازگو کنیم.

آیا ایمپلنت دندان برای بیماران قلبی امکانپذیر است؟

در حال حاضر و با پیشرفت علم دندانپزشکی تا به امروز، می‌توان گفت، امکان ایمپلنت دندان برای بیماران قلبی وجود دارد. در گذشته‌ای نه چندان دور، ایمپلنت دندان به این دلیل طول دورۀ درمان طولانی مدت و نیاز به قطع داروهای رقیق کنندۀ خون برای مدت زمانی قابل توجه، ایمپلنت دندان برای بیماران قلبی توسط پزشکان منع شده بود. اما امروزه با توجه به پیشرفت علم دندانپزشکی و کوتاه نمودن مدت زمان نیاز به قطع داروهای رقیق کنندۀ خون، امکان ایمپلنت دندان برای بیماران قلبی ایجاد شد.

ملاحظات دندانپزشکی ایمپلنت دندان برای بیماران قلبی

یکی از مهمترین وظایف دندانپزشک پیش از آغاز روند درمان، بررسی سوابق بیماریهای مراجع، داروهای مورد مصرف و دیگر موارد ضروری مورد نیاز است. اگر هدف، ایمپلنت دندان برای بیماران قلبی باشد، این بررسیها با حساسیت بسیار بیشتری انجام خواهد شد. دلیل این همه حساسیت و توجه پیش شروع انجام ایمپلنت دندان برای بیماران قلبی، مصرف داروهای ضد انعقاد خون است.
این داروها که در نقش رقیق کنندۀ خون عمل نموده و از سکتۀ قلبی جلوگیری می‌کنند، می‌توانند در جراحی‌های دندانپزشکی، یک چالش بزرگ باشد. این مسئله اگر پیش از شروع درمان بررسی نشود؛ می‌تواند بیمار را دچار مسائل بسیار جدی نماید. یکی دیگر از مهمترین ملاحظات دندانپزشکی ایمپلنت دندان برای بیماران قلبی، مختص بیمارانی است که جراحی قلب باز انجام داده‌اند. انجام ایمپلنت برای این دسته از بیماران قلبی، بدون نظر جراح قلب، امکانپذیر نیست. به علاوه، به جهت ایمپلنت دندان برای بیماران قلبی که جراحی قلب باز داشته اند، حداقل باید به مدت شش ماه پس از زمان جراحی زمان بگذرد.

ایمپلنت دندان برای بیماران قلبی

ایمپلنت دیجیتال راه‌حلی برای بیماران قلبی

همانطور که در پاراگراف قبلی اشاره نمودیم، ایمپلنت دندان برای بیماران قلبی تنها در صورتی امکانپذیر خواهد بود که بررسیهای کاملی پیش از آغاز فرایند درمان، از داروهای مورد استفاده، زمان سپری شده پس از جراحی قلب باز، مشورت با جراح قلب و موارد مشابه دیگر، انجام شود. یکی از موارد بسیار مهم که می‌تواند روند ایمپلنت دندان برای بیماران قلبی را مختل کند، عدم امکان جراحیهای عمیق بر روی لثه به جهت انجام ایمپلنت است. از این رو، یکی از راه حلهای در دسترس به جهت ایمپلنت دندان برای بیماران قلبی، ایمپلنت دیجیتال می‌باشد. ممکن است این سوال برای شما پیش آید که تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی در چیست!

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی در چیست؟

در مقالۀ دیگری با نام همه چیز در مورد تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی، توضیح دادیم که مهمترین تفاوت این دو روش جایگزینی دندان از دست رفته، با سه مرحلۀ:

  • معاینۀ فک و دندانها و مشورت دندانپزشک و بیمار
  • جراحی لثه به منظور پایه گذاری پین
  • قرار دادن روکش ایمپلنت

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی، در کاهش طول دورۀ درمان و نیاز بسیار کمتر به ایجاد خراش در لثه به جهت قرار دادن پین است. به همین علت، می‌توان گفت ایمپلنت دیجیتال، بهترین روش ایمپلنت دندان برای بیماران قلبی محسوب می‌شود. توجه داشته باشید که برای بیماران خاص مانند بیماران قلبی، نقش دندانپزشک در ایمپلنت دندان، دو برابر دیگر بیماران خواهد بود. به همین علت است که مراجعه به یک مرکز ایمپلنت که به صورت تخصصی به جهت درمان بیماران خاص تجهیز شده است، ضرورت دارد.

بهترین مرکز ایمپلنت دندان برای بیماران قلبی کجاست؟

همانطور که تا اینجای صحبتمان توضیح دادیم، ایمپلنت دندان برای بیماران قلبی می‌تواند یک چالش بسیار بزرگ باشد. به همین علت، مراجعه به یک مرکز ایمپلنت مجهز به تجهیزات مورد نیاز درمان این دسته از بیماران و همچنین حضور دندانپزشکی متخصص در این حوزه، یک ضرورت جدایی ناپذیر است. مرکز ایمپلنت دکتر حسینیان را می‌توان به عنوان بهترین مرکز دندانپزشکی ایمپلنت دندان برای بیماران قلبی معرفی نمود. برای دریافت اطلاعات کامل‌تر، می‌توانید به سایت مرکز ایمپلنت دکتر حسینیان مراجعه نموده و جهت مشاوره با پزشک، تعیین وقت و کسب اطلاعات کاملتر، با مرکز ایمپلنت تماس حاصل نمایید.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Buttonتماس