ایمپلنت کامل دهان

نکاتی درباره ایمپلنت تمام فک که نمیدانستید!

بررسی کامل مراحل ایمپلنت تمام فک

ایمپلنت تمام فک، یکی از روشهای بسیار خوب به جهت جایگزینی دندانهای از دست رفته است. در این روش درمانی، زمانی که چند دندان در کنار یکدیگر نیاز به ایمپلنت داشته باشند، به صورت یکجا، کاشت دندان انجام خواهد شد. در این مقاله از مرکز ایمپلنت قصد داریم تا:

 • همه چیز را در مورد ایمپلنت تمام فک برای شما توضیح دهیم.
 • در مورد قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین صحبت کنیم.
 • مراحل انجام ایمپلنت فک پایین و بالا را شرح دهیم.

و بهترین دندانپزشک برای انجام ایمپلنت چندتایی را به شما معرفی کنیم.
با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالات شما در مورد ایمپلنت چندتایی و تمام فک را برایتان شرح دهیم.

ایمپلنت تمام فک | ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

همانطور که در پاراگراف قبلی نیز اشاره کردیم، ایمپلنت تمام فک زمانی کاربرد خواهد داشت که تمامی دندانها، نیاز به جایگزینی و کاشت داشته باشند. همانطور که می‌دانید، ایمپلنت از دو بخش:

 • پایه
 • روکش

تشکیل شده است. پایه ایمپلنت، وظیفه خواهد داشت تا نقش ریشۀ دندان را ایفا نماید و روکش، در نقش خود دندان به جهت جویدن و همچنین زیبایی ظاهری، خواهد بود. در ایمپلنت تمام فک، یک پایه در جایگزین ریشه ۳ دندان یا بیشتر، ایفای نقش خواهد کرد. این روش ایمپلنت دندان، در صورتی کاربرد دارد که میزان استحکام فک شما به میزان مطلوبی باشد.
به ایمپلنت تمام فک، ایمپلنت All on 6 یا All on 4 نیز گفته می‌شود. این نامگذاری به علت پایه گذاری تمامی دندانها بر روی ۴ یا ۶ پایه است. پس از بررسی دندانپزشک شما و تعداد دندانهای مورد نیاز و همچنین بررسی میزان استحکام استخوان فک، تعداد ۴ یا ۶ پایه در فواصل مشخصی درون لثه کار گذاشته می‌شوند. این پایه‌ها قرار است نگه دارندۀ تمامی دندانهای شما باشند.

ایمپلنت کامل دهان

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین چقدر است؟

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین یا همان ایمپلنت تمام فک بسته به تعداد پین های مورد نیاز، برند ایمپلنت انتخابی شما، دندانپزشکتان و موارد بسیار دیگری بستگی خواهد داشت. بنابراین نمی‌توان به طور قطع گفت میزان هزینه ایمپلنت همه دندانها برای شما چقدر خواهد بود. تنها راهی که به جهت برآورد هزینه در اختیار دارید، مشورت مستقیم با دندانپزشک و همچنین تحقیق در مورد برند ایمپلنتهای مورد استفاده است. فراموش نکنید، در دریافت خدماتی مانند ایمپلنت دندان، کیفیت بسیار با اهمیت‌تر از قیمت خواهد بود. بنابراین در هنگام تحقیق، کیفیت و قیمت را در کنار یکدیگر مورد بررسی قرار دهید.

مراحل انجام ایمپلنت فک پایین و بالا

زمانی که قصد دارید تا تمامی دندانهای خود را به روش ایمپلنت تمام فک، جایگزین کنید حتماً به مراحل انجام ایمپلنت فک پایین و بالا توجه داشته باشید. ایمپلنت، یک پروسۀ زمانبر است و شما نخواهید توانست تا در یک جلسه به نتیجۀ مطلوبی که در نظر دارید برسید. این مسئله به دلیل زمان مورد نیاز پایه‌های ایمپلنت برای جایگیری در فک است. پروسۀ ایجاد استحکام مورد نظر پایه‌ها به جهت قرار دادن روکش دندان بر روی آنها، بسته به شرایط شخصی بیمار، در حدود ۳ الی ۶ ماه زمان نیاز دارد. آنچه حائز اهمیت است، این مسئله می‌باشد که در طول این دوره، نباید هیچ گونه فشاری به پایه‌ها وارد گردد. به طور کلی، می‌توان گفت ایمپلنت تمام فک در مراحل زیر خلاصه می‌گردد:

 • بررسی میزان استحکام لثه و استخوان فک
 • تزریق پودر استخوان در صورت نیاز
 • کاشت پین
 • قالب گیری
 • ساخت روکش
 • قرار دادن روکش بر روی پینها

تفاوت ایمپلنت تمام فک و ایمپلنت چندتایی

ایمپلنت چندتایی، یک روش جایگزینی چند دندان از دست رفته در کنار هم است. به عنوان مثال، در صورتی که ۳ دندان شما در کنار هم نیاز به ایمپلنت داشته باشند از ایمپلنت چندتایی بهره گرفته می‌شود. برای کسب اطلاعات کامل در مورد این روش ایمپلنت، می‌توانید مقاله “همه چیز در مورد ایمپلنت چندتایی” را مطالعه نمایید. اما در ایمپلنت تمام فک، کل دندانهای شما نیاز به جایگزینی خواهند داشت.

بهترین دندانپزشک برای ایمپلنت تمام فک کیست؟

بدون شک، مرکز ایمپلنت دکتر حسینیان، بهترین مرکز برای انجام خدمات ایمپلنت تمام فک می‌باشد. این مرکز، مجهز به تجهیزات پیشرفته مورد نیاز برای انجام ایمپلنت تمام فک بوده و این مسئله در کنار مواد اولیۀ درجه یک و همچنین تجربه و مهارت دکتر حسینیان در انجام خدمات دندانپزشکی، بهترین تجربه را در اختیار شما خواهد گذاشت. برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشورت با دندانپزشک و یا تعیین وقت حضوری می‌توانید به سایت مرکز ایمپلنت دکتر حسینیان مراجعه نموده و یا از طریق شماره‌های تماس با مجموعه در ارتباط باشید.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Buttonتماس